ZawszeKTH

05.09.2022
Kryniczanie w MHL

W pierwszy weekend września ruszyła 1 Liga zwana również Młodzieżową Hokej Ligą. Do rozgrywek zgłoszonych zostało dwunastu wychowanków KTH, kilku z nich udanie zainaugurowało nowy sezon.


Na zapleczu ekstraligi w sezonie 2022/2023 mierzyć się będzie czternaście zespołów, w składach pięciu drużyn swoje umiejętności będą mieli okazję zaprezentować hokeiści rodem z Krynicy-Zdroju. W rozegranych już pierwszej i drugiej kolejkach wystąpiło dziewięciu z dwunastoosobowej grupy wychowanków KTH, sześciu zapisało pierwsze punkty na swoich indywidualnych kontach.

Najliczniejszą grupę, pięciu kryniczan, pozyskała Polonia Bytom, w której barwach występować będą aktualni Mistrzowie Polski Juniorów (tytuł pozyskany z tym klubem) Jakub WILK, Oliwier TUMIDALSKI i Paweł PAWLIK, Wicemistrz Polski Juniorów Szymon KIEŁBICKI oraz Mikołaj MAJEWSKI. Ciekawostką jest, iż trójka z nich - Pawlik, Tumidalski i Majewski są jednocześnie uczniami katowickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i również drużynę SMS będą mogli reprezentować w tych rozgrywkach. Zawodnikiem "szkółki" jest jeszcze Igor TYCZYŃSKI.

Trzech krynickich graczy zgłosiła Cracovia, to Marcin KUZAK (Wicemistrz Polski Juniorów z krakowskim klubem) i Łukasz HEBDA w Krakowie już siódmy sezon, a także Franciszek ZYGMUNT w poprzednim sezonie zawodnik grupy młodzików Podhala. Trenerem Młodych Pasów jest również wychowanek KTH Dominik SALAMON.

Kolejnych dwóch wywodzących się z naszego uzdrowiska zawodników jest w ekipie sanockich Niedźwiadków. Marlon WRÓBEL i Jakub KLIMCZAK z podkarpacką drużyną bronić będą zdobytego w poprzednim sezonie tytułu Mistrza 1 Ligi.

W nowym sezonie w puli pierwszoligowców pojawił się jeszcze jeden klub z hokeistą spod Góry Parkowej - Zagłębie Sosnowiec, do którego przeszedł z Cracovii Patryk GOSZTYŁA.

W minioną sobotę i niedzielę MHL rozegrała pierwsze dwie kolejki spotkań, w tych meczach Klimczak zdobył gola i asystę, Tumidalski zaliczył celne trafienie, dwa punkty za podania zainkasowali Gosztyła i Pawlik, a Wilk i Wróbel zapisali na kontach po jednej asyście.
Następne mecze już 7,10 i 11 września.
(e2rds)
-= 632 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH