ZawszeKTH

15.09.2022
Żacy od października

W sobotę 1 października drużyna żaków starszych UKS KTH zainauguruje rozgrywki 2022/2023. Nowy sezon będzie trudny dla krynickich żaków nie tylko dlatego, że dysponują bardzo młodą kadrą w ramach wyznaczonych roczników, ale przede wszystkim ze względu na remont hali wykluczający prowadzenie treningów i rozgrywanie zawodów na własnym lodzie.


Rozgrywki żaków starszych prowadzone będą przez trzy hokejowe okręgi - śląski, kujawsko-pomorski i małopolski. Po dwa najlepsze zespoły z okręgów po sezonie zasadniczym oraz dwie drużyny z Turnieju Barażowego końcem marca 2023 r. zmierzą się w Turnieju Finałowym.

W Małopolskim OZHL do rywalizacji przystąpi sześć ekip - z Krakowa, Oświęcimia, Nowego Targu, Dębicy, Sanoka oraz Krynicy-Zdroju. UKS KTH, po rocznej przerwie związanej z brakiem wystarczającej liczby zawodników w odpowiednim roczniku, ponownie dysponuje własną drużyną żaków starszych. Ponad dwudziestoosobowy skład katehetów tworzą hokeiści urodzeni w latach 2009 i 2010 oraz 2011. Trenerem tej grupy jest Damian Dubel.

Uzdrowiskowa młodzież hokejowa bezpośrednie przygotowania na lodzie rozpoczęła w sierpniu trenując jeszcze na lodowej tafli w krynickiej hali, od września obiekt przygotowywany do remontu jest wyłączony z eksploatacji i treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na lodowisku w słowackiej miejscowości Stara Lubowla oddalonej od Krynicy ok. 45 km., a zajęcia ogólnorozwojowe w sali gimnastycznej byłego gimnazjum.

Także ligowe mecze kryniczanie rozgrywać będą tylko na lodowiskach rywali. Spotkania rozgrywane będą przeważnie w soboty, ale jest też kilka terminów środowych. Inauguracja 1 października, ostatni mecz sezonu zasadniczego wg harmonogramu 25 lutego. W pierwszej połowie marca przewidziano Turniej Barażowy, a w drugiej Turniej Finałowy.
(e2rds)Żacy starsi UKS KTH Krynica-Zdrój:
bramkarze: Wiktor KRUCZEK, Karol NOSAL
obrońcy: Bartosz BAUT, Oliwier HUREJ, Szymon JACHER, Filip KAMIŃSKI, Tomasz KLIMEK, Patryk MOSOŃ, Jakub NOWAKOWSKI, Szymon ZAJĄC
napastnicy: Adrian DUBEL, Łukasz FEREK, Mateusz KIPIEL, Igor KOBAN, Adrian LUBAŃSKI, Paweł MAKUCH, Jakub MATIASZEK, Oskar MORDARSKI, Adam OBRZUT, Andrey PARFENOV, Krzysztof POTOK, Jakub POTOK, Jakub WIETECHA


Mecze żaków starszych UKS KTH w październiku:
    01.10.2022 sobota    MKS Cracovia - UKS KTH
    12.10.2022 środa     UKS KTH - Unia Oświęcim
    15.10.2022 sobota    Niedźwiadki Sanok - UKS KTH
    29.10.2022 sobota    UKS KTH - KH Dębicażacy UKS KTH sezon 2022/2023

-= 438 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH