ZawszeKTH

26.07.2022
Siostry w hokejowej kadrze

W pierwszych dniach sierpnia przygotowania do nowego sezonu rozpocznie Reprezentacja Polski juniorek, na zgrupowanie powołanie otrzymały dwie hokeistki z Krynicy-Zdroju, siostry Emilia i Natalia Nosal.


Dwadzieścia sześć zawodniczek z dziewięciu krajowych klubów spotka się w Bytomiu. Akcję szkoleniową zaplanowano w dniach 6-14 sierpnia. Na zgrupowanie powołanie otrzymały dwie hokeistki UKS KTH, siostry Natalia (r. 2005) i Emilia (r. 2006) Nosal, które reprezentowały Biało-Czerwone barwy również w poprzednim sezonie.

Przy okazji warto wspomnieć o innym wyróżnieniu jakie stało się udziałem starszej z krynickich hokeistek. W drugiej dekadzie lipca Natalia Nosal, jako jedna z trzech młodych polskich zawodniczek, uczestniczyła w międzynarodowym obozie sportowym IIHF Women's High Performance w Instytucie Sportu Olimpijskiego w fińskim Vierumäki. W tygodniowym campie łącznie udział wzięło 150 hokeistek i trenerek z kilkunastu krajów.

Dla przypomnienia, w obozach treningowych w Vierumäki uczestniczyli wychowankowie KTH także w poprzednich latach - w 2012 Aneta Cygan, a w 2015 Patryk Gosztyła.
(e2rds)Kadra PZHL
-= 112 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH