ZawszeKTH

25.10.2022
Wilk i Wróbel zagrają w Kownie

Dwóch wychowanków KTH w Kadrze U20 uzupełnia listę krynickich hokeistów powołanych na listopadowe akcje szkoleniowe reprezentacyjnych zespołów. Orlęta wezmą udział w turnieju rozgrywanym w litewskim Kownie.


W podstawowej kadrze Reprezentacji U20, która w pierwszej części zgrupowania uczestniczyć będzie w akcji szkoleniowej w Giżycku, jest dwójka obrońców rodem z Krynicy-Zdroju: Marlon WRÓBEL i Jakub WILK. Marlon jest aktualnym Mistrzem 1 Ligi, zawodnikiem drużyn ekstraligowej Marma Ciarko STS Sanok i pierwszoligowej Niedźwiadki Sanok. W bieżącym sezonie rozegrał dotychczas sześć spotkań w PHL bez punktowego dorobku oraz jedenaście na jej zapleczu zapisując na koncie dziesięć punktów za celne trafienie i dziewięć asyst. Jakub jest absolwentem SMS PZHL i aktualnym Mistrzem Polski Juniorów w barwach Polonii Bytom, z którą związał się również w tym sezonie, reprezentując śląski klub w rozgrywkach 1. Ligi, gdzie w dwunastu spotkaniach zgromadził jedenaście punktów za gola i dziesięć podań.

Kadrowicze po konsultacjach w Giżycku wyjadą na Litwę do Kowna, tam uczestniczyć będą w turnieju Baltic Cup U20 rozgrywając mecze z rówieśnikami z Litwy, Rumunii i Estonii.

Łącznie na zgrupowania pięciu reprezentacyjnych zespołów powołania otrzymało dotychczas dziesięcioro wywodzących się z Krynicy-Zdroju zawodników.
(e2rds)Mecze Reprezentacji Polski U20:
    10.11.2022 Litwa U20 - Polska U20
    11.11.2022 Polska U20 - Rumunia U20
    12.11.2022 Polska U20 - Estonia U20
-= 458 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH