ZawszeKTH

29.07.2022
Pięciu na szesnastkę

Tygodniowe zgrupowanie oraz mecze kontrolne z zagraniczną drużyną zaplanowała hokejowa centrala dla reprezentacji szesnastolatków w drugiej dekadzie sierpnia. W szerokim składzie powołanych jest pięciu wychowanków KTH.


Młodzi kadrowicze szkolić się będą na lodowisku w Jastrzębiu Zdroju od 13 do 19 sierpnia, a na zakończenie zgrupowania rozegrają dwa mecze sparingowe z węgierskim zespołem UTE Újpesti.

Powołanych zostało 26 zawodników, m.in. dwóch kryniczan - bramkarz Szymon CHABIOR, który w poprzednim sezonie reprezentował MOSM Tychy i z tyską drużyną młodzików wywalczył brązowy medal MP oraz napastnik Tomasz MAJERCZYK występujący ostatnio w barwach nowotarskiego MMKS Podhale. Ponadto lista rezerwowa liczy jeszcze 11 nazwisk, w tym również wychowanków KTH - Dominik BOBER (MKS Cracovia) oraz Maksym MAKUCH i Tomasz PTASZEK (poprzednio Cracovia, teraz MOSM Tychy).

Cała piątka to rocznik 2007, w poprzednim sezonie kontynuowali hokejowe szkolenie poza rodzinną Krynicą, ponieważ pod Górą Parkową z braku odpowiedniej liczby zawodników nie było drużyny młodzika.

Szymon już otrzymywał powołania na zgrupowania Kadry U16, dla pozostałych młodych katehetów to pierwsze takie wyróżnienie. Jednym ze szkoleniowców młodzieżówki jest wychowanek KTH, a obecnie trener UKS KTH Damian DUBEL.
(e2rds)źródło: pzhl.org.pl-= 179 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH