ZawszeKTH

11.08.2022
Osiemnastka z Igorem i Mikołajem

Kolejna grupa wiekowa młodych Reprezentantów Polski rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Kadra U18, w skład której powołania otrzymało dwóch kryniczan, uczestniczyć będzie w akcji szkoleniowej oraz międzynarodowym turnieju.


Na początku czwartego tygodnia sierpnia w Nowym Targu rozpocznie się krajowa część zgrupowania Reprezentacji Polski Juniorów do lat osiemnastu, następnie czeka kadrowiczów konfrontacja na lodzie podczas międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich, zaplanowanego w dniach 25-27 sierpnia w Budapeszcie.

Sztab szkoleniowy z nowym trenerem głównym, którym został Andrei Gusov doskonale znany w Krynicy-Zdroju z występów przed laty jako zawodnik KTH, powołał do składu podstawowego dwudziestu pięciu zawodników, w tym wychowanka KTH, bramkarza Igora TYCZYŃSKIEGO. Na liście rezerwowej jest jeszcze jeden młody kateheta, napastnik Mikołaj MAJEWSKI. Obydwaj zawodnicy w poprzednim sezonie reprezentowali SMS PZHL w rozgrywkach czeskiej ligi dorostu, a ponadto w drużynach odpowiednio Cracovii i Polonii Bytom w krajowych rozgrywkach młodzieżowych.

Na sierpniowe zgrupowania wszystkich młodzieżowych Reprezentacji Polski powołania otrzymało łącznie dwanaścioro wywodzących się z Krynicy zawodników.
(e2rds)źródło: pzhl.org.pl


U20: Jakub WILK, Marlon WRÓBEL, Paweł PAWLIK
U18: Igor TYCZYŃSKI, Mikołaj MAJEWSKI
U18 kobiet: Natalia NOSAL, Emilia NOSAL
U16: Szymon CHABIOR, Tomasz MAJERCZYK, Dominik BOBER, Maksym MAKUCH, Tomasz PTASZEK

-= 543 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH