16.01.2023
Trzydzieści sekund do syreny

Po raz pierwszy w bieżącym sezonie żacy starsi UKS KTH pojechali do Nowego Targu. Konfrontacja z Szarotkami, jak zawsze wymagająca, nie przyniosła punktowej satysfakcji, szalę zwycięstwa na swoją stronę przeważyli gospodarze pół minuty przed końcowym gwizdkiem.

Długo próbowali sił i szukali dogodnych okazji hokeiści obydwu zespołów, pierwsi błąd rywali wykorzystali kateheci uzyskując prowadzenie przed końcem pierwszej tercji po celnym trafieniu Alberta Zygmunta. Początek drugiej odsłony przyniósł zaskakująco szybko zmianę wyniku, gol z dobitki Miłosza Rzeczkowskiego dał gospodarzom wyrównanie, później obydwaj bramkarze niemal zamurowali bramki. Rezultat nie uległ zmianie przez ponad kwadrans, choć wiele sposobności miały obydwa zespoły grając w liczebnych przewagach. Dopiero w 37 min., paradoksalnie podczas pięciominutowego osłabienia, na 2-1 dla Szarotek podniósł Danyl Artemenko przejmując przed strefą kryniczan długie podanie i po solowym rajdzie pokonując golkipera mineralnych. Wynik utrzymał się do końca tercji i otworzył kolejną część konfrontacji, w którą tym razem skuteczniej weszli kryniczanie. Trójka ataku mineralnych wdarła się do strefy obrony miejscowych pilnowanej przez jednego tylko nowotarżanina, prowadzący krążek od początku akcji Paweł Makuch asekurowany przez dwójkę kolegów podjechał pod samą bramkę rywali i z najbliższej odległości wrzucił gumę do siatki. Remis utkwił na tablicy wyników ponownie, i kolejny kwadrans zespoły nie zdołały znaleźć sposobu na przełamanie linii rywali. Gospodarze również wówczas, kiedy przez pięć minut kryniczanie bronili się czterech na pięciu. Kiedy wydawało się już, że podstawowy czas to za mało na rozstrzygnięcie tej konfrontacji, w ostatniej minucie meczu jeden z katehetów odesłany został na ławkę kar, a trzydzieści sekund przed końcową syreną gol Miłosza Rzeczkowskiego zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Z Nowego Targu po dobrym meczu wyjechali mineralni niespełnieni, ale na rewanż z Góralami trzeba będzie jakiś czas poczekać, tymczasem w najbliższy weekend dwudniowy wyjazd do Oświęcimia. W sobotę mecz o godz. 15:00, w niedzielę o 9:00.

14.01.2023 - żacy starsi
Podhale - UKS KTH 3 - 2 (0-1,2-0,1-1)
    0 - 1 17:48 Albert Zygmunt - Adrian Lubański
    1 - 1 20:23 Miłosz Rzeczkowski - Eryk Duda
    2 - 1 36:37 Danyl Artemenko - Eryk Duda (-1)
    2 - 2 44:05 Paweł Makuch
    3 - 2 59:30 Miłosz Rzeczkowski (+1)

kary: Podhale 35 min. - UKS KTH 37 min.
sędziowali: Janusz Węgrzyniak i Maciej Gąsienica-Makowski
widzów: 30

MMKS Podhale Nowy Targ:
Jakub Jop, od 29:22 Aleksander Szlachtowski - Kamil Bocheński, Helena Jaszczyk; Maciej Marek, Eryk Duda (2), Miłosz Rzeczkowski - Bartłomiej Walicki (2), Patryk Węglarczyk (25+2); Mieszko Szlachtowski (4), Danyl Artemenko, Szymon Zubek - Adrian Jędrol, Hubert Siaśkiewicz, Milena Szlachtowska - trener Ryszard Kaczmarczyk