ZawszeKTH

12.08.2022
2 Liga: siódmy sezon KH KTH

Pod koniec lipca klub Infinitas KH KTH otrzymał licencję na kolejny sezon w rozgrywkach 2 Ligi PZHL, 16 sierpnia kryniczanie rozpoczną bezpośrednie przygotowania do nowego, siódmego w swojej historii, sezonu. A jak radzili sobie w poprzednich?


2Liga Rzec można, że bardzo dobrze. Jedynie w ostatnim kryniczanie w ogólnopolskich finałach pozostali poza podium, a wcześniej dwukrotnie zdobyli tytuły Mistrzów 2 Ligi, dwukrotnie zajęli drugie miejsce i jeden raz wywalczyli brązowe medale. To drużynowo, a indywidualnie kateheci sięgali po tytuły Najlepszego Zawodnika Finału (2017 Dawid Bulanda, 2021 Dawid Majoch), Najlepszego Napastnika Finału (2020 Dawid Bulanda , 2021 Tomasz Bulanda) i Króla Strzelców Finału (2018 Dawid Bulanda, 2021 Dawid Majoch).

W tych sześciu sezonach łącznie krynicki klub reprezentowało na lodzie niespełna siedemdziesięciu zawodników, kadrę Infinitas KH KTH tworzyli zarówno byli ligowcy, młodzi zawodnicy wkraczający w dorosły hokej, jak i amatorzy. Z tej grupy siedmiu zawodników broniło barw klubu we wszystkich kolejnych sezonach - gracze z pola Dawid i Tomasz Bulandowie, Dawid Tomasiak, Mateusz Hraj, Maciej Gosztyła, Dariusz Kruczek i bramkarz Piotr Nowak.

Od października 2016 r. do kwietnia 2022 drużyna KH KTH rozegrała 74 ligowe mecze (bez zweryfikowanych jako walkowery). Ze wszystkich graczy najwięcej spotkań - 65 - zapisał na swoim koncie Maciej Gosztyła, o jeden występ mniej zaliczył drugi w zestawieniu Mateusz Hraj.

W ligowych bojach przez sześć lat kateheci zdobyli 492 gole. Lwią część tego dorobku, aż 135, zgarnął Dawid Bulanda, który zaliczył również najwięcej asyst i co za tym, jest liderem klubowej klasyfikacji kanadyjskiej minionej sześciolatki. Drugi w rankingu strzelców brat Dawida Tomasz Bulanda pokonał bramkarzy rywali 36 razy, ale ma również znacznie mniej rozegranych spotkań na koncie.

Obok bramek i asyst elementem gry w hokeja są również wykluczenia, będące karą za przekroczenie obowiązujących przepisów. Zawodnicy Infinitas KH KTH łącznie na ławce kar spędzili dotychczas niemal tysiąc minut i tylko dziesięciu graczy z pola na przestrzeni sześciu sezonów nie zaliczyło "budy". Tzw. czarną listę w krynickiej drużynie otwiera Mateusz Hraj ze 152 karnymi minutami.

W dotychczasowych rozgrywkach krynickiej bramki wymiennie strzegło ośmiu golkiperów, najdłużej, bo w każdym kolejnym sezonie, Piotr Nowak, natomiast najczęściej - w 46 spotkaniach - między słupkami stawał Łukasz Pyka. Łącznie wszyscy bramkarze razem stracili 412 goli, jednak ogólny bilans bramkowy drużyny (zdobyte - stracone) jest dodatni i wynosi +80.

2 Liga PZHL, czyli trzeci poziom krajowych rozgrywek, ma status amatorskiej, ale konfrontacje na lodzie dostarczają równie wiele emocji co mecze ekstraligi, podobnie zapewne będzie i w nadchodzącym sezonie. Kateheci przygotowujący się do ligi wejdą na lód 16 sierpnia, po letniej przerwie i powrotach z urlopów. Pierwsze zawody o punkty tradycyjnie w październiku.
(e2rds)



czołówka klubowej Punktacji Kanadyjskiej :: 2016-2022
zawodnicymeczegoleasystypunktykary
  BULANDA Dawid 621357721279
  BULANDA Tomasz 47366510130
  TOMASIAK Dawid 5832427458
  KROK Adam 3811395025
  KRUCZEK Dawid 2419304922
  HRAJ Mateusz 64152944152
  GOSZTYŁA Maciej 6526113722
  BRYŁA Marek 2617193620
  KRUCZEK Dariusz 6314183224
  PACH Piotr 2911203114




Dawid Tomasiak, Tomasz Bulanda, Dawid Bulanda

Adam Krok Pach Piotr

Dawid Kruczek, Mateusz Hraj Kruczek Dariusz

Gosztyła Maciej Bryła Marek


licencja dla KH KTH na sezon 2022/2023






-= 508 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH