ZawszeKTH

16.03.2023
Na MŚ U18 z kryniczanami

W ostatnim tygodniu marca rozpoczną się bezpośrednie przygotowania Kadry Juniorów U18 do turnieju Mistrzostw Świata Dywizji 1B. Sztab szkoleniowy ustalił skład hokeistów, którzy wezmą udział w zgrupowaniu oraz listę rezerwowych zawodników, w obydwu grupach są wychowankowie KTH.


Dwutygodniowe konsultacje szkoleniowe odbędą się w Katowicach i Tychach, a w Jastrzębiu-Zdroju kadrowicze rozegrają mecze kontrolne, następnie reprezentacja uda się do Bledu, gdzie w dniach 10-16 kwietnia weźmie udział w mistrzowskim turnieju.

Jednym z powołanych do grupy podstawowej dwudziestu ośmiu zawodników jest wychowanek KTH, bramkarz Igor TYCZYŃSKI. W bieżącym sezonie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZHL w Katowicach, reprezentował "szkółkę" w czeskiej lidze dorostu, gdzie polska drużyna rywalizowała już kolejny sezon z czeskimi drużynami klubowymi oraz zespoły Naprzodu Janów i SMS w meczach krajowej 1 Ligi/MHL. Ponadto w rozgrywkach juniorów młodszych strzegł bramki toruńskich Sokołów, z którymi awansował do tury finałowej rozgrywanej w ramach OOM w Sanoku, gdzie został Najlepszym Bramkarzem Turnieju. Dla Igora to już kolejne w sezonie powołanie do Kadry Narodowej U18 (zadebiutował w sierpniu ubiegłego roku), które może zaowocować pierwszym występem w światowym czempionacie.

Wykaz powołanych na zgrupowanie przygotowujące do mistrzostw zawiera dodatkowo listę zawodników rezerwowych. W tej grupie również jest wychowanek KTH, napastnik Mikołaj MAJEWSKI. Kryniczanin, też uczeń SMS PZHL, z zespołem szkolnym rywalizuje w dobiegających końca rozgrywkach 1 Ligi/MHL, a ponadto reprezentował barwy Polonii Bytom w lidze juniorów młodszych.

Początek zgrupowania Kadry Narodowej U18 27 marca.
(e2rds)kolejna nagroda Igora Tyczyńskiego
fot. ze zbiorów hokeisty

kolejna nagroda Igora Tyczyńskiego - fot. ze zbiorów hokeisty

-= 311 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH