ZawszeKTH

30.03.2023
IX CC: kateheci na piątym

Intensywnie, aktywnie i owocnie spędzili niedzielę minihokeiści UKS KTH na Śląsku, gdzie na lodowisku w Katowicach-Janowie uczestniczyli w finałowym turnieju Czerkawski Cup. Dobra postawa w grupowych bojach dawała perspektywę na walkę o medale i tylko mniej korzystny bilans bramkowy zadecydował, że ostatecznie, z powodzeniem, walczyli o piąte miejsce.


W IX Finale Czerkawski Cup rywalizowało dziesięć zespołów, zwycięzca poprzedniej edycji oraz dziewiątka wyłoniona w trzech kwalifikacjach, w tym drużyna UKS KTH. W pierwszej części turniejowych zmagań uczestnicy rozgrywali mecze w dwóch grupach w systemie każdy z każdym. Kryniczanie w tych konfrontacjach odnotowali jedną porażkę, jak się później okazało ze zwycięzcą Turnieju Tyskimi Lwami, dwie wygrane z ekipami Łodzi i Warszawy oraz remis z Naprzodem Janów, który stał się tzw. języczkiem u wagi przy decyzji o dalszej rywalizacji. W podsumowaniu grupowych konfrontacji kateheci uzyskali równą liczbę punktów właśnie z zespołem Naprzodu i o tym, która z drużyn powalczy o medale przesądził bilans bramkowy, a ten o dwie bramki korzystniejszy mieli rywale. Ostatecznie mineralni zajęli piąte miejsce pokonując w ostatnim meczu rówieśników z Nowego Targu. To najwyższa jak dotąd lokata krynickiej drużyny w historii uczestnictwa w Czerkawski Cup, rywalizacji uznawanej za nieoficjalne Mistrzostwa Polski dziesięciolatków. Najlepszym zawodnikiem zespołu UKS KTH został Wojciech GARNCARCZYK.
(e2rds)mecz o 5 miejsce
    3 - 1 UKS KTH - MMKS Podhale

mecze grupowe
    2 - 7 UKS KTH - Tyskie Lwy
    5 - 0 UKS KTH - Legia Warszawa
    7 - 0 UKS KTH - ŁKH Łódź
    2 - 2 UKS KTH - Naprzód Janów


Klasyfikacja IX Finału Czerkawski Cup:
    1. Tyskie Lwy MOSM Tychy
    2. AH Cracovia Canpack Kraków
    3. KS Katowice Naprzód Janów
    4. BS Polonia Bytom Hokej
    5. UKS KTH Krynica-Zdrój
    6. MMKS Podhale Nowy Targ
    7. MUKS Orlik Opole
    8. AH Legia Warszawa
    9. GAS Olivia
    10. ŁKH Łódź


UKS KTH Krynica-Zdrój:
Łukasz Kipiel, Aleksander Obrzut - Oskar Plata, Franciszek Dubel, Maciej Bocian, Mateusz Mytnik, Maksymilian Obrzut, Antoni Gawęcki, Tymon Osuchowicz, Ruben Gosik, Patryk Lubański, Krystian Wiktor, Kacper Bizoń, Wojciech Garncarczyk, Alan Baran - trenerzy Mateusz Dubel i Adrian Chabiorfot. UKS KTH

kryniczanie w IX Finale Czerkawski Cup - fot. UKS KTH

-= 307 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH