ZawszeKTH

23.03.2023
Kadra seniorek przed mistrzostwami

Na początku kwietnia rozpoczną się bezpośrednie przygotowania Reprezentacji Polski seniorek do turnieju Mistrzostw Świata Dywizji 1B. Szansę na występy w kadrze Biało-Czerwonych otrzymały trzy hokeistki wywodzące się z krynickiego hokeja.


W zgrupowaniu, które odbędzie się w Katowicach, a następnie w koreański Suwon, gdzie rozegrany zostanie mistrzowski turniej, uczestniczyć będzie dwadzieścia pięć zawodniczek. Na akcję szkoleniową powołane zostały m.in. trzy kryniczanki - Wiktoria GOGOC i Ida TALANDA, aktualne Mistrzynie Polski w barwach Polonii Bytom oraz Natalia NOSAL, występująca w dobiegającym końca sezonie w drużynie MMKS Podhale.

Wiktoria w reprezentacji seniorek występuje od 2016 r., z zespołem m.in. wywalczyła pierwsze miejsce w Dywizji II A, brązowy i srebrny medal Dywizji I B i uczestniczyła w kwalifikacjach olimpijskich. Ida w tej kategorii zadebiutowała przed trzema laty, ma już za sobą udział w kwalifikacjach IO i w dorobku wicemistrzostwo Dywizji I B. Natalia pierwsze powołania do seniorek otrzymała w bieżącym sezonie, uczestniczyła już w meczach towarzyskich i turniejach, a obecnie stoi przed szansą uczestnictwa w pierwszych swoich "dorosłych" mistrzostwach.

Kadrowiczki bezpośrednie przygotowania rozpoczną 3 kwietnia w Katowicach. Po krótkiej świątecznej przerwie reprezentacja spotka się ponownie i uda się do koreańskiego Suwon, gdzie w dniach 16-24 kwietnia uczestniczyć będzie w czempionacie Dywizji 1B, rywalizując z zespołami narodowymi Korei, Włoch, Kazachstanu, Słowenii i Wielkiej Brytanii.
(e2rds)
-= 389 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH