19.08.2022
Hockey Cup - dzień 2

Drugiego dnia letniego krynickiego turnieju młodzików zwycięzcy potyczki otwarcia Galicyjskie Lwy zmierzyli się z zespołem Szarotek. Konfrontację wygrała drużyna MMKS Podhale.

Nowotarżanie od początku meczu dyktowali swoje warunki gry potwierdzając dobrą dyspozycję dwoma celnymi trafieniami w pierwszej tercji. Po przerwie Lwy uzyskały kontaktowego gola, ale Górale nie pozwolili się zaskoczyć i systematycznie podnosili wynik aż do 6-1. W ostatnich minutach drugiej odsłony dwa zdobyte gole pozwoliły drużynie Ukrainy częściowo odrobić straty, jednak w trzeciej tercji Ukraińcy już nie znaleźli sposobu na bramkarza rywali. Siódma bramka Szarotek ostatecznie ustaliła wynik drugiego turniejowego meczu.

W obydwu zespołach wystąpili kryniccy hokeiści, w składzie Lwów ponownie Maksym Makuch i Tomasz Ptaszek, a u Górali Franciszek Zygmunt, który w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie trzy asysty.

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano bramkarza Lwów Yehora Sviatenko i napastnika Podhala Dawida Łojasa. Nagrody wyróżnionym wręczał Jan Adamowicz, od 64 lat związany z krynickim hokejem, jako kierownik drużyny, działacz klubowy, a także prezes KTH, następnie arbiter lodowy, a obecnie sędzia funkcyjny.

W piątek na zakończenie turnieju zmierzą się zespoły Podhala i Naprzodu Janów. Początek o godz. 19:00.

18.08.2022
Galicyjskie Lwy - Podhale N.Targ 3 - 7 (0-2,3-4,0-1)

Galicyjskie Lwy:
Yehor Sviatenko, Matej Gablik - Anton Romanyshyn (2), Oleksandr Nechyporuk; Mykhaylo Chyhyryk (2), Andrii Kolesnik, Vladyslav Hotsko - Illa Supruniuk (2), Serhii Tretiak; Arsenii Shevchuk, Oleksandr Radionov, Daniil Chygarov - Maksym Makuch; Yehor Hrabyk, Mykhaylo Filias, Tomasz Ptaszek - trener Mykhailo Chikantsev

MMKS Podhale N.Targ:
Bartosz Brynczka, Yahor Buhayou - Wiktor Węglarczyk (2), Daniel Bryniarski (2); Konrad Kaleta, Szczepan Żółtek, Dawid Łojas - Franciszek Zygmunt (2), Andrii Hertsyk; Gabriel Wsół, Maksymilian Zaręba (2), Maksymilian Rusnak - Kamil Gach, Iwo Stanek; Alex Kolędowicz, Stanisław Michalski, Vladimir Chyrkin (2) - trener Marek Ziętara

Nagrody wyróżnionym wręczał Jan Adamowicz, od 64 lat związany z krynickim hokejem

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani: Dawid Łojas (Podhale) i  Yehor Sviatenko (Galicyjskie Lwy)