ZawszeKTH

01.04.2023
29 MPO: oldboje ustalili hierarchię

Siódmą lokatę w 29 edycji Mistrzostw Polski Oldbojów zajęła małopolsko-podkarpacka drużyna od lat występująca w tym czempionacie pod szyldem Krynica&Sanok. W decydującym spotkaniu pokonała ekipę z Bydgoszczy, rewanżując się za ubiegłoroczną przegraną potyczkę. W zespole zadebiutowało aż pięciu krynickich hokeistów.


Schemat rywalizacji w turnieju mistrzowskim "bardzo doświadczonych hokeistów" od lat jest niezmienny, startuje dziesięć zespołów, w pierwszej fazie rozgrywane są mecze w dwóch grupach w systemie każdy z każdym, a miejsce zajęte w grupie definiuje stawkę finałowych potyczek pomiędzy zespołami na tych samych pozycjach z obydwu grup. Mecze w dwóch połowach po 20 min., w fazie finałowej ewentualne rzuty karne. Ostatnia drużyna w stawce przed kolejnymi mistrzostwami będzie musiała rozegrać baraż z ewentualnym kandydatem/kandydatami do uczestnictwa w MPO.

W bieżącym roku wspólna drużyna KTH i STS (STS i KTH) walczyła o punkty w grupie A mając za przeciwników ubiegłorocznych mistrzów z Pomorzanina Toruń oraz GKS Tychy (4. msc.), Zagłębie Sosnowiec (7. msc.) i Unię Oświęcim (9. msc.). Mocne składy wszystkich rywali zapewniały w każdym meczu wysoki poziom emocji, a wyrównany poziom rywalizacji sprawił, że o miejscach w grupie zadecydowały niuanse. Hokeiści Krynica&Sanok rozpoczęli zmagania mocnym uderzeniem pokonując jeszcze wówczas aktualnego mistrza 4-2, ale w drugim pojedynku ulegli gospodarzom 3-6. Następnego zacięty pojedynek z oświęcimianami rozstrzygnął gol do pustej bramki, kiedy małopolsko-podkarpacka drużyna wycofała w końcowej fazie gry bramkarza, upatrując w tej roszadzie szansy na remis. Ostatecznie 4-2 dla Unii. Rywalizację w grupie zamknęła wysoka wygrana 8-2 z GKS Tychy.

Dwanaście punktów zapewniło pierwsze miejsce unitom, o kolejnych decydowała tzw. mała tabela trzech zespołów z dwoma wygranymi na koncie. Krynicko-sanocki team pokonał Pomorzanina, ale uległ Zagłębiu, które z kolei przegrało z torunianami. Zadecydowała korzystniejsza różnica bramek. Drużynie Krynica&Sanok przypadło czwarte miejsce w grupie i trzeciego dnia mistrzostw walczyła o siódmą lokatę w końcowym zestawieniu. W tym pojedynku pokonała oldbojów z Bydgoszczy 4-1, rewanżując się za ubiegłoroczną porażkę w walce o miejsce piąte.

W XXIX Mistrzostwach Oldbojów ostatecznie połączone siły z miast pod Górami Parkowymi zajęły siódme miejsce, mistrzem zostało Podhale pokonując w finale Unię, a trzecią lokatę wywalczyli gospodarze tegorocznego turnieju. Stawkę zamknął Stoczniowiec Gdańsk.

Drużyna Krynica&Sanok na zawody do Sosnowca wyjechała z szeroką kadrą. Zabrakło co prawda nestora tego wieloletniego projektu sanockiego kryniczanina Zygmunta WÓJCIKA, ale skład z krynickiej strony, oprócz już występujących w poprzednich latach - Ryszard PAWLIK, Dominik SALAMON, Adrian CHABIOR, Krzysztof ZAWIŁOWICZ, Mateusz DUBEL, Artur CZYSZCZOŃ - zasiliło kilku nowych hokeistów, którzy choć w hokejowym rzemiośle nie są nowicjuszami, to w tej kategorii mistrzostw dopiero zadebiutowali - Sławomir KRZAK, Marcin ZABAWA, Damian DUBEL i Dariusz KRUCZEK.
Z wychowanków KTH jeszcze Mariusz TYMCZYSZYN, jak już od lat, reprezentował barwy bytomskiej Polonii.

Wiele nazwisk przywodzi na myśl wspomnienia pięknych lat krynickiego ligowego hokeja. Ale także i w pozostałych drużynach wystąpiło wielu graczy znanych z występów niegdyś w barwach KTH - bracia Daniel i Leszek Laszkiewiczowie, Łukasz Sokół, Tomasz Nikiel, Jacek Dzięgiel, Leśniak Bartosz, Marcin Cieślak, Michał Elżbieciak, Bartłomiej Iskrzycki, Tomasz Koszarek, Krzysztof Zapała, Tomasz Cichoń, Mariusz Trzópek, Rafał Twardy, Piotr Sarnik czy Artur Ślusarczyk. Jeśli dodać do tego hokeistów brylujących na lodowiskach przed laty również w innych klubach, to śmiało można rzec, iż sosnowieckiej publice trafiła się niezła hokejowa gratka.

Za rok trzydziesta, jubileuszowa edycja Mistrzostw Polski Oldbojów.
(e2rds)Kolejność zespołów XXIX MPO:
    1. Oldboys Podhale
    2. Unia Oświęcim
    3. Zagłębie Sosnowiec
    4. Polonia Bytom
    5. Pomorzanin Toruń
    6. Cracovia Pany
    7. Krynica&Sanok
    8. Oldboys Bydgoszcz
    9. GKS Tychy
    10. Stoczniowiec Gdańsk


Oldboys Krynica&Sanok:
Sebastian Błażejczyk, Mateusz Kwolek - Krzysztof Rocki, Krzysztof Krauze; Radosław Wituszyński, Jarosław Grzesik, Paweł Mika - Sławomir Gulbinowicz, Ryszard Pawlik; Sławomir Krzak, Mateusz Dubel, Adrian Chabior - Daniel Marczak, Arkadiusz Burnat; Damian Dubel, Rafał Solon - Dariusz Kruczek, Marcin Zabawa; Dominik Salamon, Krzysztof Zawiłowicz


mecze Oldboys Krynica&Sanok:

o 7 miejsce
Krynica&Sanok - Oldboys Bydgoszcz 4 - 1
    najlepszy gracz K&S: Sebastian Błażejowski

mecze grupowe:
Oldboys Tychy - Krynica&Sanok 2 - 8
    najlepszy gracz K&S: Krzysztof Zawiłowicz

Unia Oświęcim - Krynica&Sanok 4 - 2
    najlepszy gracz K&S: Dominik Salamon

Zagłębie Sosnowiec - Krynica&Sanok 6 - 3
    najlepszy gracz K&S: Arkadiusz Burnat

Krynica&Sanok - Pomorzanin Toruń 4 - 2
bramki dla K&S: Krzysztof Krauze (Adrian Chabior, Sławomir Krzak), Adrian Chabior (Damian Dubel, Mateusz Dubel), Damian Dubel, Sławomir Krzak (Sławomir Gulbinowicz)
    najlepszy gracz K&S: Adrian Chabiorpozostałe wyniki:

    o 1 miejsce
    2 - 3 K Unia Oświęcim - Oldboys Podhale

    o 3 miejsce
    4 - 1 Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom

    o 5 miejsce
    6 - 4 Pomorzanin Toruń - Cracovia Pany

    o 9 miejsce
    6 - 1 GKS Tychy - Stoczniowiec GdańskGrupa A (mecze/punkty/bramki)
    Unia     4 / 12 / 30-10
    Zagłębie     4 / 6 / 15-15
    Toruń     4 / 6 / 14-14
    K&S     4 / 6 / 14-14
    Tychy     4 / 0 / 11-32

Grupa B (mecze/punkty/bramki)
    Podhale     4 / 11 / 23-5
    Bytom     4 / 9 / 14-9
    Cracovia     4 / 7 / 14-7
    Bydgoszcz     4 / 3 / 13-20
    Gdańsk     4 / 0 / 4-27Dzień 2
    6 - 10 Pomorzanin Toruń - Unia Oświęcim
    4 - 2 Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy
    6 - 4 Pomorzanin Toruń - Zagłębie Sosnowiec

    6 - 1 Oldboys Podhale - Stoczniowiec Gdańsk
    5 - 2 Polonia Bytom - Oldboys Bydgoszcz
    0 - 8 Stoczniowiec Gdańsk - Cracovia Pany
    5 - 2 Oldboys Podhale - Polonia Bytom
    4 - 3 Cracovia Pany - Oldboys Bydgoszcz

Dzień 1
    1 - 12 GKS Tychy - Unia Oświęcim
    1 - 4 Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim
    6 - 8 GKS Tychy - Pomorzanin Toruń

    1 - 0 Polonia Bytom - Cracovia Pany
    9 - 0 Oldboys Podhale - Oldboys Bydgoszcz
    1 - 6 Stoczniowiec - Polonia Bytom
    3 - 2 Oldboys Podhale - Cracovia Pany
    7 - 2 Oldboys Bydgoszcz - Stoczniowiec Gdańsk

wyniki za Zagłębie Sosnowiec Oldboys Hockey Teamfot. Adrian Chabior

Krynica&Sanok - fot. Adrian Chabior

Krynica&Sanok - fot. Adrian Chabior

Krynica&Sanok - fot. Adrian Chabior

-= 601 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH