ZawszeKTH

07.04.2023
Na mistrzostwa uniwersyteckiego hokeja

Tuż przed i po świętach Wielkiej Nocy w Oświęcimiu i Janowie Uniwersytecka Reprezentacja Polski będzie się przygotowywać do World Cup of University Hockey, który w kwietniu odbędzie się w Rumunii. Do szerokiej kadry powołanie otrzymał jeden hokeista z Krynicy-Zdroju.


Oliwier Tumidalski
Oliwier Tumidalski
otrzymał powołanie
do Uniwersyteckiej Reprezentacji Polski
W uniwersyteckich mistrzostwach świata w hokeju na lodzie weźmie udział osiem drużyn z Północnej Ameryki i Europy, w tym drużyna studentów hokeistów z Polski. Na zgrupowanie powołanych zostało 29 hokeistów, m.in. wychowanek KTH Oliwier TUMIDALSKI, który w mijającym sezonie w barwach bytomskiej Polonii wywalczył Mistrzostwo Polski Juniorów oraz brązowy medal 1 Ligi.
Z szerokiej kadry sztab szkoleniowy wyłoni 23 osobową kadrę, która w dniach 14-19 kwietnia uczestniczyć będzie w mistrzowskim turnieju w rumuńskiej miejscowości Karcfalva.

Zespoły z USA, Słowacji, Szwecji i Węgier oraz Kanady, Czech, Rumunii, Polski w pierwszej fazie mistrzostw rywalizować będą w dwóch grupach rozgrywając mecze w systemie każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinału by wyłonić dwójkę, która powalczy o mistrzowski tytuł.
(e2rds)
-= 401 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH