ZawszeKTH

08.04.2023
Pasiut, Kruczek, Galant i Zygmunt

Czterech wychowanków KTH otrzymało powołania do Reprezentacji Polski seniorów na Bezpośrednie Przygotowania Startowe oraz turniej Mistrzostw Świata Dywizji 1A. Doświadczenie oraz waleczność kryniczan z pewnością służyło będzie Drużynie Narodowej.


Sztab szkoleniowy postawił m.in. na Grzegorza PASIUTA, napastnika aktualnego Mistrza Polski GKS Katowice, który w mijającym sezonie był jednym z najskuteczniejszych w ligowym sezonie. Grzegorz jest również bardzo doświadczonym zawodnikiem reprezentacji, w trykocie z Orłem na piersi rozegrał ponad sto czterdzieści oficjalnych spotkań, do kadry powraca po półtorarocznej absencji.

Hokeistą mistrza z Katowic jest również obrońca Maciej KRUCZEK, powoływany do reprezentacyjnego składu seniorów od dziewięciu lat. W mijającym sezonie z kadrą wystąpił w trzech spotkaniach, a udział w nadchodzącym czempionacie może być piątym w karierze kryniczanina.

Trzecim z nomen omen krynickiego towarzystwa w reprezentacyjnym składzie będzie grający w formacji ofensywnej Radosław GALANT, srebrny medalista ostatniego krajowego sezonu ligowego z GKS Tychy, który po bardzo długiej przerwie w lutym bieżącego roku ponownie stanął w kadrowym szeregu, a teraz otrzymał kolejną szansę na występy w biało-czerwonych barwach.

Najmłodszym z grona powołanych wychowanków KTH jest Paweł ZYGMUNT napastnik czeskiego ekstraligowca Vervy Litvinov, który od czterech lat regularnie uczestniczy w spotkaniach Reprezentacji Polski i mimo stosunkowo krótkiego stażu zapisał już na swoim koncie 13 celnych trafień w 27 oficjalnych występach.

Skład kadry liczy 28 zawodników. Bezpośrednie przygotowania rozpoczną się w Wielkanocny Poniedziałek, a już 13 i 14 kwietnia reprezentacja rozegra dwa towarzyskie mecze ze Słoweńcami w Mariborze. Tydzień później w Tychach i Bytomiu zaplanowane są jeszcze dwie konfrontacje z Węgrami, a turniej mistrzowski Dywizji 1A w Nottingham rozpocznie się 29 kwietnia.
(e2rds)wychowankowie KTH w Kadrze Polski
Radosław Galant, Maciej Kruczek, Grzegorz Pasiut, Paweł Zygmunt

wychowankowie KTH w Kadrze Polski<BR>Radosław Galant, Maciej Kruczek, Grzegorz Pasiut, Paweł Zygmunt


-= 335 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH