ZawszeKTH

14.09.2023
Żacy młodsi nadal za 6 pkt.

Dwudziestu adeptów lodowego hokeja w barwach UKS KTH Krynica-Zdrój stanie w szranki rywalizacji żaków młodszych. Rozgrywki odbywać się będą według zasad i punktacji ustalonych w poprzednim sezonie.


UKS KTH W całym kraju w rozgrywkach drużyn do lat 12 uczestniczyć będzie dwadzieścia pięć drużyn. Współzawodnictwo przeprowadzone zostanie tylko na szczeblach regionalnych (bez ogólnopolskich finałów) w trzech okręgach. Krynicka drużyna o prymat w okręgu małopolsko-podkarpackim powalczy z rówieśnikami z Nowego Targu, Krakowa, Dębicy, Sanoka i Lublina.

Żacy młodsi rozgrywać będą swoje mecze w pełnym wymiarze, tj. trzech tercji po 20 min., z tym, że każda z tercji będzie punktowana osobno - za wygraną 2 pkt., za remis 1 pkt. W jednym zawodach będzie można pozyskać nawet sześć punktów. W zamierzeniach takie poprowadzenie rozgrywek ma uczyć, rozwijać i promować rywalizację w każdej części meczu.

Ponadto w tej kategorii wiekowej podawany jest jedynie rezultat bramkowy zawodów bez uwzględnienia zdobywców goli i bez prowadzenia indywidualnych statystyk hokeistów, co sprzyjać ma budowaniu kolektywnego, drużynowego zaangażowania w osiąganiu celów.

Dniem meczowym jest niedziela, pierwsza kolejka zaplanowana została na 24 września, a ostatnie zawody sezonu przewidziano w połowie marca. Zespoły powinny rozegrać minimum po osiemnaście spotkań. W poprzednich rozgrywkach drużyna UKS KTH zajęła trzecią lokatę. Nowy sezon stawia nowe wyzwania.
(e2rds)Drużyna żaków młodszych UKS KTH:
Dawid Jacher, Maksymilian Obrzut - Ksawery Baut, Maciej Bocian, Antoni Smetana, Filip Zając - Kacper Bizoń, Denys Bondarchuk, Adrian Fiedor, Wojciech Garncarczyk, Antoni Gawęcki, Ruben Gosik, Franciszek Krzeszowski-Zych, Juraj Kukulsky, Patryk Lubański, Tymon Osuchowicz, Oskar Plata, Jakub Wietecha, Krystian Wiktor - trenerzy Mateusz Dubel, Robert Tyczyński
-= 278 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH