ZawszeKTH

28.09.2023
Kryniczanki w EWHL

Drużyna reprezentacji kobiet, która rywalizuje w rozgrywkach European Women's Hockey League przygotowuje się do kolejnych spotkań, w zmaganiach uczestniczą również powołane do składu hokeistki rodem z Krynicy-Zdroju, które bardzo dobrze zaprezentowały się w dwóch pierwszych meczach.


EWHL Europejska Hokejowa Liga Kobiet (EWHL), w której rywalizują drużyny z kilkunastu krajów, zainaugurowała swój dwudziesty sezon. Od 2019 r. w jej rozgrywkach udział bierze też polski zespół oparty na kadrze seniorek, a wśród powoływanych na mecze hokeistek każdego roku są zawodniczki wywodzące się z naszego uzdrowiska. W bieżącym sezonie są to obrończynie Wiktoria Gogoc i Natalia Nosal oraz napastniczka Ida Talanda.

Liga aktualnie liczy dwanaście zespołów, o dwa więcej niż w poprzednich rozgrywkach. W rundzie zasadniczej zespoły rozegrają po dwadzieścia dwa mecze. Rozgrywki zainaugurowane zostały w miniony weekend meczami Polek, występujących pod szyldem Tauron Metropolia Silesia, z włoskim zespołem EVB Eagles South Tyrol. Dwa pojedynki odbyły się na lodowisku w Katowicach i obydwa wygrały Orlice. Udział w zwycięskich zawodach zdobytymi punktami zaznaczyły również kryniczanki - Ida w sobotnim starciu dwukrotnie pokonała bramkarkę rywalek, a dzień później na listę strzelczyń wpisała się Wiktoria, a Ida zaliczyła jedną asystę.

W najbliższą sobotę i niedzielę, w katowickiej Satelicie, Polki rozegrają kolejne dwa mecze, tym razem mierząc się z austriackim KSV Neuberg Highlanders. Trzymamy kciuki za zespół i kryniczanki.
(e2rds)Wiktoria Gogoc Talanda Ida Nosal Natalia

GOGOC Wiktoria, TALANDA Ida, NOSAL Natalia
-= 250 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH