ZawszeKTH

18.10.2023
Trzecia wygrana żaków

Nie mija jeszcze miesiąc od inauguracji rozgrywek czternastolatków, a krynicka drużyna rozegrała już pięć ligowych spotkań. W minioną sobotę na krynickim lodowisku odniosła trzecie swoje zwycięstwo pokonując kolegów z Dębicy.


Od początku sezonu mecze żaków starszych UKS KTH zamykają wysokie wyniki, nawet dwucyfrowe, zarówno z korzyścią dla katehetów, jak i dla rywali. Bilans bramkowy czterech dotychczasowych pojedynków zamykały 34 zdobyte i 30 straconych goli. Również w swoim ostatnio rozegranym spotkaniu na tafli krynickiego lodowiska podopieczni trenera Adriana Chabiora podejmując zespół KH Dębica zanotowali sporo celnych trafień, pokonując gości 7-1 i aktualnie posiadają najpokaźniejsze konto bramkowych zdobyczy spośród sześciu uczestników rywalizacji w okręgu.

Wysoka wygrana mineralnych z zespołem z Podkarpacia niedokładnie oddaje obraz stoczonego pojedynku na lodzie, bowiem od początku zawodów rywale ścierali się z równą siłą starając się wypracować korzystniejsze dla siebie warunki gry. Bardziej udawało się to gospodarzom, co zaznaczyli dwoma golami w pierwszej i jednym w drugiej tercji, ale na początku ostatniej odsłony wynik wciąż pozostawał otwarty. Dopiero późniejsze minuty zmagań zadecydowały o przechyleniu przysłowiowej szali na stronę mineralnych. Dwa uzyskane przez gospodarzy w krótkim odstępie czasu celne trafienia powiększyły przewagę, a szybka riposta przyjezdnych okazała się incydentalna i nie stała się impulsem do odrabiania strat. Inicjatywę z całą konsekwencją przejęli miejscowi i kolejnymi dwoma zdobyczami ostatecznie zamknęli wynik.

Komplet punktów posadowił kryniczan na drugiej pozycji w tabeli, za Cracovią, a przed Niedźwiadkami z Sanoka. Następna kolejka spotkań 28 października. UKS KTH gościć ma na Podhalu.
(e2rds)14.10.2023 - żacy starsi
UKS KTH - KH Dębica 7 - 1 (2-0,1-0,4-1)
    1 - 0 05:15 Franciszek Zieja - Maksymilian Obrzut, Andrey Parfenov
    2 - 0 09:15 Kacper Bizoń - Franciszek Zieja
    3 - 0 29:25 Andrey Parfenov (-1)
    4 - 0 45:30 Andrey Parfenov - Maksymilian Obrzut, Mateusz Kipiel
    5 - 0 46:58 Patryk Mosoń - Kacper Bizoń
    5 - 1 47:35 Wołodymir Tkaczuk - Nikodem Mirus, Anhelina Levchuk
    6 - 1 53:31 Franciszek Zieja - Kacper Bizoń (+1)
    7 - 1 56:09 Franciszek Zieja - Jakub Kruczek (+1)

kary: KTH 6 min. - Dębica 8 min.
sędziowali: Katarzyna Zygmunt - Nikifor Szczerba i Franciszek Zygmunt
widzów: 30

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Karol Nosal - Patryk Mosoń, Ksawery Baut; Kacper Bizoń, Maksymilian Obrzut -Tomas Petrisak; Denys Bondarchuk (4), Andrey Parfenov, Mateusz Kipiel - Jakub Kruczek (2); Igor Koban, Franciszek Zieja - trener Adrian Chabior

KH Dębica:
Igor Woszczyna - Krzysztof Czernecki - Ernest Gruszka, Wołodymir Tkaczuk (4), Aleksander Burakowski - Damian Niedzielski, Nikodem Różowski; Szymon Jużecki, Nikodem Mirus (2), Kamil Wrona (2) - Anhelina Levchuk, Nikola Kicińska - trener Michał Wiktorżacy UKS KTH


-= 255 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH