ZawszeKTH

18.10.2023
Super Bartek Super Radek

Czterech wychowanków KTH wzięło udział w rozgrywanym po raz dziesiąty w historii meczu o Superpuchar Polski. W jubileuszowej edycji zmierzyły się GKS Katowice i GKS Tychy, w których występuje po dwóch wywodzących się z krynickiego hokeja zawodników. Po raz czwarty super trofeum wywalczyli tyszanie.


W śląskich drużynach naprzeciw siebie stanęli wychowankowie KTH Grzegorz Pasiut i Maciej Kruczek Mistrzowie Polski z Katowice oraz Radosław Galant i Bartłomiej Pociecha zdobywcy Pucharu Polski z Tychów. Bramkowe prowadzenie w tej bardzo wyrównanej konfrontacji dzierżyła to jedna, to druga drużyna, a rozstrzygnięcie na korzyść tyszan zapadło dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem. Po stronie zwycięzców dwie asysty zaliczył Bartek, w zespole pokonanych jedno punktowane podanie zapisał na koncie Grzegorz.

Dla Pociechy i Galanta to już czwarte tytuły Zdobywców Superpucharu Polski, o które walczyli w barwach GKS Tychy po raz szósty.

Warto wspomnieć, iż krynickich wychowanków z Superpucharem w hokejowym dorobku jest więcej. Również czterokrotnie trofeum to wywalczył Maciej Kruczek (trzykrotnie z Cracovią i jeden raz z GKS Katowice), trzy tytuły posiada Jakub Witecki (z GKS Tychy), dwa razy po ten wyjątkowy laur sięgnął Grzegorz Pasiut (Cracovia, GKS Katowice), a w poprzednim sezonie także Patryk Krężołek (GKS Katowice).

Dla zwycięzców rozegranej w środę wieczorem potyczki gratulacje, dla wszystkich uczestników wielkie brawa.
(e2rds)źródło: Polski Hokej
Superpuchar Polski / źródło: Polski Hokej


-= 211 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH