ZawszeKTH

25.10.2023
Czwórka na Turniej Niepodległości

Reprezentacja Polski seniorów rozpoczyna kolejny sezon, pierwszy po wielu latach, w którym przygotowywać się będzie do mistrzowskiego turnieju światowej elity. Pierwszym krokiem Turniej o Puchar Niepodległości, a w reprezentacyjnym składzie jest czterech wychowanków KTH.


Międzynarodowe zawody rozgrywane w ramach Baltic Challenge Cup zaplanowano w dniach 9-11 listopada, rywalizacja odbędzie się na lodowisku nowego Stadionu Zimowego w Sosnowcu. Biało-Czerwoni, podobnie jak przed rokiem i dwoma laty, zmierzą się z zespołami narodowymi Litwy, Estonii i Łotwy.

Trener Orłów Robert Kalaber do składu Kadry Narodowej powołał 24 zawodników, w tym czterech wywodzących się z krynickiego hokeja - Radosława Galanta (GKS Tychy), Pawła Zygmunta (Verva Litvinov), Damiana Tyczyńskiego i Patryka Krężołka (obaj Zagłębie Sosnowiec).

Od 6 listopada kadrowicze uczestniczyć będą w konsultacjach szkoleniowych, trzy dni później zagrają z Estonią, następnie zmierzą się z Łotyszami, a turniej zakończą konfrontacją z zespołem Litwy.

W poprzednich dwóch edycjach cyklu również uczestniczyli kryniczanie, punktując indywidualnie i przyczyniając się do zwycięstw Reprezentacji, a w 2021 r. Paweł Zygmunt został najlepszym zawodnikiem turnieju.
(e2rds)    Paweł Zygmunt - 2021 (4B 1A), 2022 (2B)
    Damian Tyczyński - 2021 (1B 2A), 2022 (1A)
    Patryk Krężołek - 2021 (3B)kryniczanie w Reprezentacji Polski w turnieju BCC 2022
fot. Evaldas Šemiotas
kryniczanie w Reprezentacji Polski w turnieju BCC 2022 - fot. Evaldas Šemiotas


-= 320 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH