ZawszeKTH

11.11.2023
Święto Niepodległości

Tradycyjnie, jak od wielu już lat, delegacja katehetów wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyła 11 listopada w celebracji Święta Niepodległości.


Obchody upamiętnienia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowano Mszą św. odprawioną w intencji ojczyzny w Kościele Zdrojowym przez proboszcza tutejszej parafii ks. prałata Andrzeja Liszkę, który w homilii podkreślił m.in. znaczenie przesłania papieża Franciszka jakie w ostatnich dniach skierował do Polaków, by wdzięczni Bogu za dar niepodległości przekazywali historię młodemu pokoleniu.

Po eucharystii w przemarszu zgromadzeni udali się na krynicki Deptak, gdzie pod tablicą upamiętniającą jednego z Ojców Niepodległości Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały wiązanki kwiatów. Pośród licznych delegacji urzędów, instytucji, szkół i organizacji nie zabrakło Pocztu Sztandarowego KTH, który tworzyli zawodnicy drużyny młodzików Jakub Potok, Bartek Baut i Oskar Mordarski. Symboliczną wiązankę w imieniu wszystkich katehetów złożył Tomasz Cieślicki wychowanek KTH, były zawodnik krynickiego klubu, obecnie trener najmłodszych adeptów hokeja.

Za patriotyczną postawę i reprezentowanie klubowych barw podziękowania dla młodych hokeistów, a rodzicom, opiekunom, trenerom i władzom klubu za przekazywanie historii młodemu pokoleniu.

Rocznicowe obchody Święta Niepodległości zamknęły występy artystyczne młodzieży i seniorów w Pijalni Głównej.
(e2rds)Poczet Sztandarowy KTH w Święto Niepodległości

Poczet Sztandarowy KTH w Święto Niepodległości

Poczet Sztandarowy KTH w Święto Niepodległości

Poczet Sztandarowy KTH w Święto Niepodległości


-= 359 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH