ZawszeKTH

14.11.2023
Reprezentacyjne ASYsty i gole

Sosnowiec gościł w miniony weekend cztery narodowe drużyny, które rywalizowały w Turnieju o Puchar Niepodległości. W zawodach tryumfowała, z trzema zwycięstwami na koncie, Reprezentacja Polski, a w jej składzie bardzo dobre występy odnotowali wychowankowie KTH.


Biało-Czerwoni zmierzyli się z zespołami Estonii, Litwy i Łotwy U20 odnosząc wysokie zwycięstwa, a w każdym z trzech spotkań punktowali powołani do kadry narodowej kryniczanie - Patryk Krężołek i Damian Tyczyński. Łącznie Patryk zapisał na swoim koncie jednego gola i trzy asysty, a Damian aż sześć asyst.

Na sosnowiecki turniej z cyklu EIHC pierwotnie powołanych zostało czterech wychowanków KTH, obok Damiana i Patryka również Radosław Galant i Paweł Zygmunt, którzy jednak z powodu kontuzji nie mogli uczestniczyć w zawodach.

Turniej O Puchar Niepodległości był pierwszym sprawdzianem kadry w przygotowaniach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Elity, kolejnym będą grudniowe towarzyskie mecze z zespołami narodowymi Węgier i Austrii, a w lutym reprezentacja weźmie udział w olimpijskich prekwalifikacjach. Przed majowym czempionatem planowanych jest jeszcze kilka spotkań sparingowych.
(e2rds)11.11.2023 Polska - Litwa 5 - 1 (Tyczyński 3A, Krężołek 1A)
10.11.2023 Polska - Łotwa U20 5 - 1 (Krężołek 1A, Tyczyński 1A)
09.11.2023 Polska - Estonia 7 - 3 (Krężołek 1G 1A, Tyczyński 2A)źródło: zaglebie.eu

Patryk Krężołek i Damian Tyczyński w kadrze Polski podczas Turnieju o Puchar Niepodległości


-= 232 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH