ZawszeKTH

18.11.2023
Zmarł Zenon Hajduga

Kolejne smutne wieści okryły hokejową Krynicę, zmarł Zenon Hajduga, wychowanek KTH, były zawodnik i szkoleniowiec klubów krajowych i zagranicznych, trener Reprezentacji Polski, długoletni działacz sportowy, prezes PZHL.


Zenon Hajduga
Zenon Hajduga
1935-2023
Krynickie Towarzystwo Hokejowe dla ś.p. Zenona było początkiem bogatej życiowej przygody z hokejem, pasji która w późniejszych latach rozwijała się na krajowych i zagranicznych arenach, najpierw jako zawodnika zarówno macierzystego KTH, jak i Cracovii czy Znicza Pruszków, następnie trenera drużyn klubowych w kraju (Znicz, Legia, GKS Tychy) i poza granicami (Cinkarna Celje, Crvena Zvezda) oraz Reprezentacji Polski młodzieżowych i seniorów. Kolejnym etapem była działalność na rzecz sportu i hokeja jako Szef Wyszkolenia, Przewodniczący Rady Trenerów, Sekretarz Generalny, a następnie Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Sprawował również funkcje członka zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Za swoją pracę i zaangażowanie na rzecz sportu został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i klubowymi, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego, Medalem za zasługi dla PZHL, a także Złotym Herbem Krynicy-Zdroju i Medalem 90-lecia KTH.

Zmarł 18 listopada w Warszawie w wieku 88 lat, spocznie w rodzinnym grobowcu na warszawskim Bródnie. O uroczystościach pogrzebowych będziemy informować.

Rodzinie i Najbliższym składamy kondolencje.
Cześć Jego Pamięci.Zenon Hajduga podczas jubileuszu 75-lecia KTH
(fot. T.Grycz)

Zenon Hajduga podczas jubileuszu 75-lecia KTH (fot. T.Grycz)

Zenon Hajduga podczas otwarcia Klubu Olimpijczyka w Krynicy-Zdroju
(fot. T.Grycz)

Zenon Hajduga podczas otwarcia Klubu Olimpijczyka w Krynicy-Zdroju (fot. T.Grycz)

Zenon Hajduga podczas jubileuszu 90-lecia KTH
(fot. W.Zawadzki)

Zenon Hajduga podczas jubileuszu 90-lecia KTH (fot. W.Zawadzki)

Zenon Hajduga podczas jubileuszu 90-lecia KTH (fot. W.Zawadzki)

Zenon Hajduga, Jerzy Mruk, Michał Jasnosz podczas jubileuszu 90-lecia KTH
(fot. E.Szyszka)

Zenon Hajduga, Jerzy Mruk, Michał Jasnosz podczas jubileuszu 90-lecia KTH (fot. E.Szyszka)


-= 198 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH