ZawszeKTH

30.12.2023
Kryniczanie w finale Pucharu Polski

Znamy już obydwu zwycięzców półfinałowych spotkań rozgrywek o Puchar Polski, które w bieżącym sezonie toczą się na lodowisku w Krynicy-Zdroju. Do decydującej potyczki staną JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy, a w składach obydwu są wychowankowie KTH.


Tegoroczna runda finałowa Pucharu Polski rozgrywana jest w Krynicy-Zdroju, na tafli odnowionej i zmodernizowanej hali, to piękny gest ekstraklasowych drużyn i organizatorów dla uszanowania dorobku i historii Krynickiego Towarzystwa Hokejowego, którego 95-lecie założenia przypada właśnie w mijającym roku.

Miejsce rozgrywania pucharowych spotkań to pierwszy krynicki akcent w tych finałach. Drugim jest udział w rywalizacji, przeprowadzonej w rodzinnym mieście, wychowanków KTH, którzy aktualnie reprezentują barwy zespołów stających do walki o to trofeum - Grzegorza Pasiuta, Macieja Kruczka (GKS Katowice), Bartłomieja Pociechy, Radosława Galanta (GKS Tychy) i Szymona Kiełbickiego (JKH GKS Jastrzębie).

Turniej rozgrywany pod Górą Parkową, w mieście od niemal wieku związanym z hokejem i saneczkarstwem był też wyśmienitą okazją do uhonorowania wywodzących się z KTH sportowców. Przed pierwszym półfinałem burmistrz Piotr Ryba wręczył Złote Herby Krynicy-Zdroju Andrzejowi Zabawie legendzie polskiego hokeja, olimpijczykowi i wielokrotnemu Mistrzowi Polski oraz hokeistom Grzegorzowi Pasiutowi i Maciejowi Kruczkowi. Dzień później Złotymi Herbami Krynicy-Zdroju uhonorowani zostali Marek Skowroński, były saneczkarz i trener KTH, a obecnie trener Kadry Narodowej saneczkarzy oraz hokeiści Radosław Galant i Paweł Zygmunt (Paweł był nieobecny). Czwórka hokeistów w maju bieżącego roku z Reprezentacją Polski wywalczyła historyczny awans do hokejowej elity, są również medalistami Mistrzostw Polski. Sportowe dokonania wszystkich wyróżnionych katehetów są owocami ich talentu i pracy, świetną propagandą uprawianych dyscyplin sportowych i nieocenioną promocją rodzinnego miasta.

O Puchar powalczą zwycięzcy spotkań półfinałowych - JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy. Radością napawa fakt, że do finałowej potyczki awansowała trójka kryniczan, ale grać będą w rywalizujących zespołach, więc w decydującym meczu serca krynickich kibiców będą w rozterce. Kto by jednak nie zdobył Pucharu, to w zespole tym będzie wychowanek KTH.
Mecz finałowy w sobotę 30 grudnia o godz 17:30.
(e2rds)29.12.2023
Unia Oświęcim - GKS Tychy 3 - 6 (2-0,1-3,0-3)
Oświęcim: Andriy Denyskin (Peter Bezuska, Sebastian Kowalówka), Miłosz Noworyta(Peter Bezuska, Kamil Sadłocha), Kalle Valtola (Dariusz Wanat, Adrian Prusak)
Tychy: Bartłomiej Jeziorski (Filip Komorski), Viktar Turkin (Pavel Padakin), Olli Kaskinen (Jakub Bukowski, Alan Łyszczarczyk), Radosław Galant (Bartłomiej Pociecha, Bartosz Ciura), Viktar Turkin (Christian Mroczkowski, Bartłomiej Pociecha), Viktar Turkin ( Mateusz Gościński)


28.12.2023
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1 - 2 K (1-0,0-0,0-1;0-0)
Katowice: Benjamin Sokay (Olli Iisakka)
Jastrzębie: Dominik Paś (Marcin Kolusz, Maciej Urbanowicz), Jakub Izacky - decydujący rzut karnyPuchar Polski w Krynicy-Zdroju

Puchar Polski w Krynicy-Zdroju


źródło: Polski Hokej


Puchar Polski w Krynicy-Zdroju

Puchar Polski w Krynicy-Zdroju

Puchar Polski w Krynicy-Zdroju

Puchar Polski w Krynicy-Zdroju

Puchar Polski w Krynicy-Zdroju

Puchar Polski w Krynicy-Zdroju

Puchar Polski w Krynicy-Zdroju

Puchar Polski w Krynicy-Zdroju

Puchar Polski w Krynicy-Zdroju


-= 218 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH