ZawszeKTH

25.01.2024
Hokeistki przed play-off

Drużyny hokejowej ligi kobiet zakończyły rywalizację sezonu zasadniczego, barwy pięciu klubów reprezentowały hokeistki rodem z Krynicy-Zdroju, cztery zespoły z kryniczankami w składach od najbliższej soboty uczestniczyć będą w decydującej fazie rozgrywek.


W zmaganiach sezonu zasadniczego uczestniczyło dziesięć drużyn, w tym jedna bez prawa awansu do play-off, za to w regularnych rozgrywkach nie brał udziału zespół Polonii Bytom, który w poprzednich ośmiu sezonach z rzędu sięgał po mistrzowską koronę, jednak stanie do rywalizacji w decydującym rozdaniu.

W składach pięciu ekip występowało siedem hokeistek z naszego uzdrowiska - Katarzyna Piątek i Natalia Nosal (Kojotki Janów), Ida Talanda (Unia Oświęcim), Małgorzata Nosal i Emilia Nosal (Podhale), Daniela Szeląg (Podhale/Białe Jastrzębie) oraz Ewelina Hajduk (Cracovia). Z tego grona najwięcej spotkań - siedemnaście - rozegrała Katarzyna, zwieńczając je jedenastoma punktami za jedno trafienie i dziesięć asyst. Najwięcej goli - dziewięć - zdobyła Ida, która w sezonie regularnym reprezentowała oświęcimski hokej (na play-off powróci do Polonii), dołożyła również sześć punktowanych podań. Powtarzające się trzykrotnie nazwisko Nosal to nie szczególna zbieżność, a Małgorzata, Natalia i Emilia to trzy siostry z niezwykle usportowionej krynickiej rodziny. Dwa kluby reprezentowała Daniela, sezon otwierała z Podhalem, a aktualnie jest hokeistką drużyny z Jastrzębia. Ewelina z Cracovią nie zakwalifikowała się do kolejnej rundy, pozostałe zawodniczki oraz Wiktoria Gogoc z Polonią, będą miały okazję powalczyć w meczach play-off. Spotkania ćwierćfinału już w najbliższą sobotę i niedzielę, do kolejnego etapu awansują zwycięzcy dwumeczu.
(e2rds)osiągnięcia kryniczanek w THL - 2023/2024 sezon regularny
zawodniczkaklubmeczegoleasystypunktykary
  TALANDA Ida Unia 10 9 6 15 8
  PIĄTEK KatarzynaKojotki 17 1 10 11 6
  HAJDUK Ewelina Cracovia 13 3 2 5 2
  NOSAL MałgorzataPodhale 15 1 4 5 2
  SZELĄG Daniela Jastrzębie
Podhale
4
2
4
0
0
0
4
0
2
0
  NOSAL NataliaKojotki 3 1 0 1 0
  NOSAL EmiliaPodhale 3 0 0 0 0

-= 164 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH