SEZON 2011/2012

2011/2012

13.02.2012
53Pee-Wee: wygrana Orląt

Trzynastka nie była pechowa dla młodych polskich hokeistów, którzy w Kanadzie uczestniczą w Quebec International Pee-Wee Hockey Tournament. W pierwszym swoim meczu pokonali amerykański zespół Atlanta Fire 8-3 i awansowali na kolejny szczebel turniej drabinki.

53PeeWee Wynik spotkania otworzyli gospodarze, trafiając do polskiej bramki już w pierwszej minucie gry. BiałoCzerwoni wyrównali w dziesiątej minucie i pierwsza tercja zakończyła się jednobramkowym remisem. W drugiej odsłonie na tafli brylowali już tylko podopieczni Marka Chrabańskiego zaliczając aż pięć celnych trafień, sami nie tracąc gola. Na początku ostatniej części spotkania polski zespół zdobył siódmą bramkę, w odpowiedzi rywale dwukrotnie pokonali golkipera Orląt, ale nie miało to już znaczenia dla końcowego wyniku. Przysłowiową kropką nad i był ósmy gol naszej młodzieży.

Wygrana 8-3 to najwyższy wynik w rozegranych dotychczas jedenastu spotkaniach w grupie International B. Spora w tym zasługa Macieja Kostyły z GKS Tychy, który zapisał na swoim koncie aż sześć goli i aktualnie przewodzi w punktacji kanadyjskiej grupy. Pozostałe dwie bramki zdobył Ernest Bochnak z MMKS Podhale. Z krynickiej trójki punktował Damian Tyczyński, który zaliczył asysty przy dwóch pierwszych bramkach.

Następny mecz nieoficjalna reprezentacja Polski do lat 12 rozegra w najbliższy czwartek 16 lutego. Początek tej rywalizacji o godz. 14:15 czasu lokalnego (u nas 20:15). Rywalem będzie zwycięzca pojedynku dwóch północnoamerykańskich zespołów P.E.I Rocket i Ohio 99ers. Zwycięstwo zapewni Orlętom udział w dalszej rywalizacji, ewentualna porażka zakończy udział w turnieju.