KTH KM Krynica-Zdrój - ŻAK STARSZY - sezon 201617

KTHKM Żacy starsi
Trenerem drużyny żaków starszych KTH KM w sezonie 2016/17 jest Robert Tyczyński.

Zespół uczestniczy w rozgrywkach prowadzonych przez Małopolsko-Podkarpacki Okręgowy Zwi±zek Hokeja na Lodzie.

Drużynę tworz± zawodnicy z Krynicy i Dębicy, w rozgrywkach występuje pod nazw± KTH KM Krynica/UKH Dębica.

Uczestnicy rozgrywek Małopolsko-Podkarpackiego OZHL:
  • KTH KM Krynica/UKH Dębica
  • MMKS Podhale Nowy Targ
  • Unia O¶więcim
  • MKS Cracovia
  • KH Sanok

W zawodach tej kategorii mog± występować chłopcy z roczników 2003 i 2004 (+ pięciu 2005) i dziewczęta z roczników 2002-2004. Wymogiem jest aby drużyna w czasie meczu składała się z minimum 15 zawodników/zawodniczek + 2 bramkarzy.

Rozgrywki w kategorii żak starszy prowadz± również ¦l±ski OZHL i Kujawsko-Pomorskim OZHL

W sezonie zasadniczym zespoły powinny rozegrać minimaln± liczbę spotkań:

• Małopolsko-Podkarpacki OZHL (5 drużyn) - 20 mecze
  • ¦l±ski OZHL (7 drużyn) – 24 mecze
  • Kujawsko-Pomorskim OZHL (6 drużyny) – 20 meczów
Rozgrywki eliminacyjne (grupowe) w okręgach: ¦ZHL, MOZHL i K-POZHL, musz± zakończyć się do dnia 26 marca 2017 roku.

Do Turnieju Finałowego nieoficjalnych Mistrzostw Żaka Starszego, który zostanie rozegrany w terminie 18 – 23 kwietnia 2017 kwalifikuj± się drużyny z miejsc:
    1-2 ¦ZHL, MOZHL i K-POZHL

kolejne dwie wyłoni Turniej Barażowy (31 marca – 2 kwietnia 2017), w którym udział wezm± zespoły:     3, 4 z ¦ZHL oraz z miejsc 3 w MOZHL i K-POZHL

Sprawy regulaminowe:

• zespoły rozgrywają mecze w składzie min. – 15 zawodników/zawodniczek +2 bramkarzy;
  • trzy walkowery oznaczaj± wykluczenie z rozgrywek;
  • zespół, który nie rozegra zalecanej przez PZHL liczby spotkań w rozgrywkach okręgowych nie kwalifikuje się do turnieju finałowego Międzywojewódzkich Mistrzostw Żaka Starszego;
  • zawodnik niższej kategorii wiekowej (dotyczy roczników: 2006-11 lat), okre¶lonej w przepisach niniejszego regulaminu, może – na wniosek klubu i za zgod± PZHL – brać udział w rozgrywkach wyższej (starszej) kategorii wiekowej, jednak rozegranie meczu w wyższej (starszej) kategorii wiekowej powoduje, że zawodnik do końca sezonu rozgrywkowego traci uprawnienia do gry w niższej kategorii;
  • w trakcie sezonu zasadniczego, zawodnik może rozegrać w ciągu tygodnia (poniedziałek – niedziela) maksymalnie trzy spotkania (niezależnie od kategorii wiekowej); po rozegraniu trzech meczów : pi±tek, sobota, niedziela zawodnik nie może uczestniczyć w meczu poniedziałkowym;
  • mecz w sezonie zasadniczym trwa 3 x 20 minut, do rozstrzygnięcia – w przypadku remisu decyduje seria – trzech rzutów karnych;
  • mecze turnieju barażowego oraz mecze fazy grupowej Turnieju Finałowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego trwaj± 3 x 20 minut, do rozstrzygnięcia – dogrywka (5 minut w składach: 4 – 4), rzuty karne (po trzy rzuty karne);
  • mecze półfinałowe, finał oraz mecz o brązowy medal Turnieju Finałowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego trwają 3 x 20 minut, do rozstrzygnięcia – dogrywka (10 minut w składach: 5 – 5), rzuty karne (po pięć rzutów karnych);
  • drugi bramkarz/bramkarka musi uczestniczyć w meczu minimum 20 minut (ci±głego czasu gry) – przepis dotyczy wył±cznie Sezonu Zasadniczego;
  • w meczu kategorii Żaka Starszego (Sezon Zasadniczy, Turniej Barażowy do Turnieju Finałowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego oraz Turnieju Finałowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego) może uczestniczyć maksymalnie trzech zawodników zagranicznych posiadaj±cych numer PESEL, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 wrze¶nia 2010 roku o ewidencji ludno¶ci;