SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

11.11.2017
EUHL: Czesi zgarnęli pulę

Pod Górę Parkową zawitała drużyna studentów z Brna by rozegrać mecz w ramach ligi uczelnianej z krynickim Academy 1928 KTH. Po ładnym i pełnym walki spotkaniu komplet punktów powędrował do przyjezdnych, którzy wygrali konfrontację 3-1.

Czesi, zajmujący przed piątkowymi zawodami piątą lokatę w tabeli EUHL, okazali się wymagającym przeciwnikiem. Grali twardo, ale czysto, pod bandami nie mieli sobie równych, solidnie obstawiali zawodników Academy i skutecznie blokowali strzały na linii bulików własnej tercji, w efekcie do golkipera docierało ich znacznie mniej niż życzyli by sobie tego gospodarze, którzy szukali okazji w szybkich akcjach, koronkowych zagraniach lub solowych rajdach, starając się przedrzeć przez defensywne linie Masaryka. Rywalom łatwiej przychodziło wejść do strefy miejscowych i częściej angażowali bramkarza uzdrowiskowego teamu, ale efekty starań po obydwu stronach były podobne - mało trafień. Brak goli rekompensował kibicom widowiskowy, ładny w odbiorze sposób prowadzenia gry i dobre tempo meczu, bez zbędnych przestojów czy przerw powodowanych wykluczeniami.

W tak wyrównanym pojedynku każdy gol ma wagę wygranej. Pierwsi posmakowali zdobyczy przyjezdni, kiedy Jan Pavel w szesnastej minucie wepchnął krążek do siatki Academy między parkanami Vsevoloda Kondrashova. Wyrównanie przyszło dopiero w kolejnej części zawodów, swoim kunsztem wykazał się Aleksandr Shalamov, któremu asystował m.in. jeden z czterech debiutujących w KTH hokeistów, Aleksander Evdokimov. Trzecie trafienie przyniosła trzecia odsłona, ponowne prowadzenie HC Masaryk zapewnił Patrik Matov i to gospodarze musieli zdwoić wysiłki by doprowadzić do remisu. Starania nie przyniosły jednak pożądanych efektów, a sytuacja na lodowej tafli pozwoliła trenerom KTH wycofać bramkarza dopiero w ostatniej minucie podstawowego czasu. Na krótko, bowiem guma po raz trzeci trafiła do siatki krynickich akademików ustalając wynik rywalizacji.

Konfrontacja z brneńczykami była trzecim meczem 1928 KTH w bieżących rozgrywkach EUHL, a drugim zakończonym wygraną rywali. O punkty konieczne do uzyskania lepszej lokaty uzdrowiskowy team musi skuteczniej powalczyć w kolejnych meczach. A ta sposobność już w nadchodzącym tygodniu, 14 i 15 listopada Academy czekają dwa spotkania w stolicy Czech.