SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

07.12.2017
EUHL: nieskuteczny pościg

Nie sprawili swoim sympatykom kryniccy akademicy mikołajkowego prezentu, którym mogło być zwycięstwo w Trenczynie. W wyjazdowym meczu ulegli rywalom 4-5, o czym zadecydowało pięć straconych w pierwszej tercji goli i nieskuteczny pościg za wynikiem.

Konfrontacja rozpoczęła się optymistycznie od zdobytej w 12 sekundzie bramki przez Alexandra Alimova, tyle że wydarzenia z połowy tercji diametralnie odmieniły sytuację. Gospodarze w dwie i pół minuty czterokrotnie pokonali golkipera Academy, a kiedy Nikita Kliuchankin pomniejszył dystans, szybko odpowiedzieli piątym celnym trafieniem. W kolejnych tercjach Gladiatorzy nie zdołali już zaskoczyć strzegącego bramki KTH Antonio Romanova, ale i odzyskiwanie strat szło jak po grudzie. Niezawodny Alimov w drugiej części meczu zdobył trzecią bramkę, a w następnej odsłonie uzyskał kontaktowego gola kompletując tym samym hat-tricka, ale na więcej zabrakło czasu. Nie pomogło nawet wprowadzenie szóstego gracza w miejsce bramkarza w końcówce zawodów i komplet punktów wzbogacił konto studentów z Trenczyna.

Za tydzień kolejne starcie. Na krynickim lodowisku Academy podejmować będzie szósty w zestawieniu zespół Diplomats Pressburg. Mecz we wtorek 12 grudnia o godz. 19:00.