SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

10.12.2017
1 Liga: tuzin w siatce Poznania

Po wczorajszym wyrównanym spotkaniu KTHetów z poznańskimi hokeistami, zakończonym ciasnym wynikiem, w niedzielę krynicka drużyna nie dała szans rywalom wygrywając dwucyfrowo. Indywidualne statystyki, golami lub asystami, uzupełniło aż trzynastu krynickich graczy.

1Liga Początek był równy jak dzień wcześniej, tempo szybkie, gra dla oka i dwa gole miejscowych. Innego oblicza spotkanie nabrało od połowy drugiej odsłony, kiedy przy stanie 3-1 gospodarze zaczęli śmielej sobie poczynać z krążkiem i w efekcie szybko doprowadzili do pięciobramkowej przewagi. Po drugiej przerwie dystans nadal wzrastał z kolejnymi upływającymi minutami, a w całej tercji padło aż osiem goli, w tym tylko dwa dla rywali. Konfrontacja ostatecznie zakończyła się wygraną KTH 12-3.

Przy takim bramkowym dorobku miejscowych punktowali niemal wszyscy zawodnicy z pola. Cztery gole zapisał na swoim koncie Alexander Alimov, hat-tricka ustrzelił Valeriy Polinin, po dwa celne trafienia zaliczyli Dawid Kruczek i bardzo aktywny na lodzie w ten weekend Krzysztof Kozak, jeden raz golkipera gości pokonał Konrad Grebla. Do tego łącznie zaliczone zostały dwadzieścia dwie asysty, najczęściej podawał Aleksandr Shalamov (5) i Tomasz Cieślicki (4). Dla rywali trafiali Artem Sheynikhovich, Władysław Gawrus i Jakub Szuba.

W niedzielnych zawodach po raz pierwszy w bieżącym sezonie między słupkami krynickiej bramki stanął Arkadiusz Sontowski, w 56 minucie meczu, przy stanie 10-2, zmienił Kamila Skórskiego.

W weekendowych kolejkach spotkań 1 Ligi pauzował zespół Nesty Mires, ale nadal z 42 punktami prowadzi w ligowej tabeli. Tyle samo zgromadziło sosnowieckie Zagłębie, a Academy 1928 KTH jest na trzeciej pozycji (36 pkt.) Niżej Młode Podhale (20), SMS Katowice i Hokej Poznań (po 16), UKH Dębica (8) i Stoczniowiec Gdańsk (6).

Za tydzień ostatnie dwie kolejki ligowych potyczek w 2017 roku. Kryniczanie na wyjeździe zmierzą się z UKH Dębica.

10.12.2017 - 1 Liga
1928 KTH - Hokej Poznań 12 - 3 (2-0,4-1,6-2)
    1 - 0 15:15 Alimov - Shalamov. Gogoc
    2 - 0 18:45 Kozak - Shabanov, Cieślicki
    3 - 0 20:13 Alimov - D.Kruczek, Chikida
    3 - 1 28:21 Sheynikhovich - Gawrus (+1)
    4 - 1 29:58 Polinin - Alimov, Myjak (+1)
    5 - 1 32:12 Polinin - Shalamov, D.Kruczek
    6 - 1 33:54 D.Kruczek - Shalamov, Pach (+1)
    7 - 1 44:28 Alimov - D.Kruczek
    8 - 1 44:58 Grebla - Pach, Cieślicki
    9 - 1 46:36 Alimov - Polinin, Shalamov
    9 - 2 48:23 Gawrus - Sheynikhovich, D.Zawiła
    10 - 2 51:31 Polinin - Shalamov
    11 - 2 56:01 Kozak - Cieślicki, Pach
    11 - 3 56:39 Szuba - Gawrus, Chuchman (+1)
    12 - 3 59:04 D.Kruczek - Krok, Cieślicki

strzały: KTH 49 - Poznań 19
kary: KTH 12 min. - Poznań 16 min.
sędziowali: K.Kozłowski oraz K.Korwin i A.Nenk

Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój:
Skórski, od 55:10 Sontowski - D.Kruczek (2), Chikida; Shalamov, Polinin, Alimov - Gogoc, Myjak; Shabanov, Cieślicki (2), Leśniak (6) - Dudzik, Pach; Kozak (2), Bryła, Grebla - Krok - trener A.Parfenov

Hokej Poznań:
Rodion, od 46:30 Nowak - Czech (2), Wiśniewski; D.Zawiła (6), Szuba (2), Chuchman - Ludwiczak, M.Zawiła (2); Żak (2), Kubiak, Mikołajczak - Gawrus, Obrał (2); Tsitok, Sheynikhovich - trener L.Minge