SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

17.12.2017
Dębica po raz trzeci

Powoli nabierali rozpędu KTHeci w sobotnim meczu 1 Ligi w Dębicy z czego skwapliwie korzystali gospodarze prowadząc wyrównaną strzelecką wymianę, ale kiedy "mineralni" złapali już odpowiedni rytm, to zatrzymała ich dopiero końcowa syrena. Na konto powędrowało dziesięć goli i komplet punktów. W niedzielę rewanż w samo południe.

Już w 25 sekundzie gry do bramki rywali trafił Valeriy Polinin, po raz pierwszy dając kryniczanom prowadzenie, ale miejscowi kilka minut później wykorzystali liczebną przewagę i zremisowali, a po chwili zdobyli drugiego gola. W obydwu akcjach, wykończonych przez Leonida Mashyntseva i Gerarda Dobiesa, swój udział punktowanymi asystami zaznaczył wychowanek KTH aktualnie w barwach Dębicy Mikołaj Kopyściański. Niespełna minutę potrzebowali "mineralni" by odrobić stratę, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kozak, tyle, że riposta miejscowych była równie szybka i znów, po golu Krzysztofa Bryka prowadzili. Jeszcze w tej samej pierwszej tercji guma znalazł drogę do bramki po raz szósty, golkipera dębiczan pokonał Tomasz Cieślicki.

Trzybramkowy remis cztery minuty po przerwie przełamał Alexandr Alimov i ponownie KTHecci byli górą. W połowie meczu w zespole gospodarzy raz jeszcze zaprezentował się Kopyściański, tym razem zapisując na koncie celne trafienie, i na tablicy wyników po raz czwarty pojawił się remis. Od tego momentu jednak krążek wpadał już tylko do bramki gospodarzy. Najpierw Roberta Ciurę drugi raz pokonał Polinin, a później w ciągu jednej minuty podwyższyli wynik ponownie Alimov i Kozak oraz Krzysztof Dudkiewicz. Do decydującego rozdania przystąpili więc kryniccy hokeiści z bezpieczną przewagą, którą w trzeciej tercji ugruntowali jeszcze Grzegorz Leśniak i swoim drugim golem Dudkiewicz.

W składzie Academy 1928 KTH po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, nota bene również w rywalizacji z dębiczanami, pojawił się Sławomir Krokosz.

Sobotni mecz był trzecim starciem obydwu zespołów w bieżącym sezonie, wszystkie dotąd wygrali wysoko kryniczanie. W niedzielę czwarta konfrontacja, początek o godzinie 12:00.