SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

08.01.2018
1 Liga: zagubione w Katowicach

Podziałem punktów zakończyła się wyjazdowa konfrontacja pierwszoligowców spod Góry Parkowej ze szkolną młodzieżą. SMS zaskoczył i mocno postawił się pretendentom do awansu, uszczuplając przy okazji zdobycze KTHetów.

1Liga Do Katowic kryniczanie pojechali w podstawowym składzie, co do zawodników z pola, ale z nominalnie trzecim bramkarzem. Szkółka wystawiła nieco inny skład od tego, z którym w październiku gościła w uzdrowisku, wzmacniając potencjał młodzieżą zazwyczaj grającą w zespole występującym w ekstralidze. Takie zestawienie przyniosło zaskakującą puentę pierwszej konfrontacji, w której po dziesięciu minutach gry KTHeci przegrywali już 0-3. Jeszcze przed przerwą padł pierwszy gol dla uzdrowiskowej drużyny, ale chwilę po wznowieniu gry w ciągu jednej minuty "mineralni" ponownie stracili trzy bramki. Od połowy meczu kolejne akcje systematycznie przynosiły Academy zdobycze, ale na każdą bramkę KTH celnym trafieniem odpowiadali gospodarze i ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną Szkoły Mistrzostwa Sportowego 9-5.

Dzień później strzelecka inicjatywa była po stronie faworytów z uzdrowiska, którzy otworzyli wynik rewanżu i nadawali ton rywalizacji, ale młodzież "szkółki" zmotywowana dobrym wynikiem pierwszego meczu, nie oddawała łatwo pola. Dwubramkową przewagę KTHetów gospodarze zniwelowali w połowie spotkania, po raz drugi na tablicy wyników remis zagościł na początku trzeciej odsłony, ale wówczas uzdrowiskowy team szybko uzyskał trzybramkową przewagę, m.in. błyskawicznie wykorzystując mniejszy stan osobowy rywali na lodowej tafli. Losy konfrontacji ważyły się jednak do ostatnich chwil, bo i KTHetom przytrafiły się wykluczenia, co skwapliwie i równie błyskawicznie wykorzystała młodzież "szkółki" doprowadzając do wyniku 5-6. Jednak tym razem niespodzianki już nie było i wygrana przypadła krynickiej drużynie.

Zgubione punkty w Katowicach poskutkowały pogłębieniem straty KTH w ligowej tabeli względem liderujących zespołów z Torunia i Sosnowca, do odrobienia dystansu potrzeba będzie więcej determinacji, sporo wysiłku i jeszcze odrobiny szczęścia. Najbliższa okazja 13 i 14 stycznia, dwa pojedynki przed własna publiką z outsiderem z Gdańska.