SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

11.02.2018
2 Liga: Wilki pokonane

Kryniccy drugoligowcy podejmowali w niedzielę drużynę tyskich Wilków. Systematycznie zdobywane w każdej tercji gole, przy niewielkich stratach własnych zapewniły KTHetom komplet punktów i powrót na fotel wicelidera Grupy Południowej.

2Liga Przed miesiącem na lodowisku w Tychach kryniczanom zabrakło czasu by odrobić straty i ulegli rywalom 4-5. Niedzielny mecz był więc udanym rewanżem, z wypracowanym bezpiecznym dystansem kontrolowanym do ostatniego gwizdka. Pierwsze dwadzieścia minut zakończyło się jednobramkowym remisem, dla gospodarzy w siódmej minucie trafił Dawid Tomasiak, a rywale odpowiedzieli tuż przed przerwą. Debiutującego w zespole KH KTH Kamila Skórskiego, dotychczas bramkarza pierwszoligowego 1928 KTH, pokonał Michał Kret. W drugiej odsłonie trafiali tylko miejscowi, w 27 min. grający trener Dawid Bulanda, a kilka chwil później na 3-1 podniósł Krzysztof Biskup. Przewagę powiększył w połowie trzeciej tercji Mateusz Hraj, goście odpowiedzieli jeszcze jednym golem Michała Kreta, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Wynik spotkania na 5-2 minutę przed końcem ustalił Tomasz Kozendra.

Za tydzień kolejne starcie. 18 lutego w samo południe KH KTH podejmować będzie zespół Sigmy Katowice.