SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

17.02.2018
Niemoc pod Parkową

Półfinałowa rywalizacja drugiej i trzeciej drużyny 1 Ligi przeniosła się do Krynicy-Zdroju. KTHeci przed własną publiką chcieli przełamać dotychczasową przewagę rywali i zdobyć ważny punkt, tymczasem przyszło im po raz trzeci przełknąć gorycz porażki. Dotkliwej, ulegli sosnowiczanom 2-8. W niedzielę mecz nr 4.

1Liga Wybitnie nie ułożył się kryniczanom ten mecz. Pierwsze dziesięć minut, wyrównane i uważne, momentalnie przekreśliły trzy stracone szybko gole, wyznaczając jednocześnie aktorom sobotniego widowiska adekwatne role. Zdarza się w hokeju niwelować trzybramkowy dystans i z pewnością na to liczyli sympatycy uzdrowiskowego zespołu, ale dwa kolejne celne trafienia sosnowiczan w połowie drugiej odsłony mocno utrudniły zadanie i właściwie przesądziły o losach konfrontacji. Akurat w tej tercji gospodarze wykazywali się większą aktywnością strzelecką, jednak nie potrafili odpowiednio wykorzystać swojej operatywności, a jeden gol, po brawurowej i efektownej akcji slalomem Marka Novaka nie zmieniał sytuacji. Tym bardziej, że chwilę później przyjezdni ponownie podwyższyli wynik. Ostatnie dwadzieścia minut otworzyła siódma bramka Zagłębia zdobyta podczas podwójnego osłabienia „mineralnych”. Wykluczeń w tej części gry po obydwu stronach było więcej, z jednej okazji skorzystał Marek Bryła zaliczając drugie trafienie dla KTH, a goście odwdzięczyli się zdobyczą zamykającą wynik konfrontacji.

W rywalizacji do czterech zwycięstw sosnowiczanie prowadzą 3-0. Kolejny pojedynek w niedzielę na krynickim lodowisku o godz. 18:00. (e2rds)