SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

08.04.2018
2 liga zamknęła sezon

Podobnie jak przed rokiem drużyna Infinitas KH KTH w turnieju finałowym 2 Ligi PZHL zajęła trzecie miejsce. Decydujący mecz rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, zwycięstwo w ostatniej serii, celnym trafieniem zapewnił Tomasz Majchrzak. Puchar za pierwszą lokatę zgarnęli nowotarżanie również w rzutach karnych pokonując zespół z Oświęcimia.

2Liga Po wygraniu swojej grupy pierwszego dnia turnieju KTHeci w sobotnie przedpołudnie rozegrali spotkanie półfinałowe, mierząc się z drugim zespołem Grupy A krynickich zawodów, znanym z rozgrywek sezonu zasadniczego - Hockey Team Oświęcim. Trudny rywal i tym razem wysoko ustawił poprzeczkę, której gospodarze nie sięgnęli ulegając Mistrzowi Grupy Południowej 0-5. Tym samym Infinitas pozostała walka o brązowe medale z przegranym drugiej pary KS Sigmą Katowice.

Układ gier wypadł mineralnym bardzo niekorzystnie, bo już trzy kwadranse po spotkaniu z oświęcimianami musieli stanąć do kolejnego boju. Pierwsza tercja przegrana 0-2 nie napawała optymizmem, ale po przerwie gospodarze zagrali zupełnie inaczej dwukrotnie doprowadzając do remisu, a następnie uzyskując prowadzenie, które jednakże pod koniec drugiej odsłony rywale zniwelowali.

W trzeciej części obydwa zespoły zaliczyły jeszcze po jednym celnym trafieniu i podstawowy czas konfrontacji zamknęły czterobramkowym remisem. Los ponownie nie był łaskawy dla KTHetów, dogrywkę rozpoczęli w osłabieniu, a po nałożeniu kolejnej kary rywale jeszcze trzydzieści sekund grali w podwójnej przewadze. Trudny okres gry udało się wybronić, ale kolejne minuty, już w pełnych stanach, też nie przyniosły zmiany wyniku i do rozstrzygnięcia konieczne były rzuty karne. Decydującym okazało się trafienie Tomasza Majchrzaka w piątej serii najazdów.

Karnymi zakończył się również mecz finałowy. Tryumfatorami rozgrywek 2 Ligi sezonu 2017/18 został zespół Gazdy Nowy Targ, drugie miejsce przypadło Hockey Team Oświęcim.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju, w której uczestniczyli byli zawodnicy KTH, przedstawiciele sponsorów i darczyńców, hokejowych władz centralnych i okręgowych, a także gość specjalny reprezentantka Polski w rzucie młotem, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata Anita Włodarczyk, wręczono uczestnikom puchary i medale oraz wyróżnienia indywidualne.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Sebastian Strzelecki z ekipy Hockey Team, najlepszym obrońcą Tadeusz Puławski z zespołu Gazdy, królem strzelców Dawid Bulanda (KH KTH), najlepszym napastnikiem Mariusz Jastrzębski (Gazda), a MVP krynickich zawodów Artur Budzowski (HT Oświęcim).