SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

16.10.2017
MKHL: ciężka przeprawa z Popradem

Słowacka Ekstraliga Kobiet rozpoczęła drugi etap rundy zasadniczej, w rywalizacji uczestniczy wszystkie osiem zespołów. Hokeistkom MKHL KTH na starcie przypadła konfrontacja z aktualnymi Mistrzyniami Słowacji z Popradu. Spotkanie miało obiecujący początek, ale zakończyło się wysoką wygraną rywalek.

W tej części rozgrywek współzawodnictwo rozpoczyna się na nowo, bez uwzględnienia punktów zdobytych w fazie grupowej, jednak z pewnym bonusem za miejsce zajęte w grupie. Kryniczanki w Grupie A zajęły drugą lokatę premiowaną dwoma punktami i z takim stanem konta rozpoczęły drugi etap. Po niedzielnym meczu stan posiadania MKHL nie uległ zmianie, całą pulę za wygrane 11-0 spotkanie zgarnęły rywalki.

Konfrontacja rozpoczęła się obiecująco, mimo niepełnego składu i z zazwyczaj rezerwową golkiperką w bramce, mineralne dawały odpór mistrzyniom tracąc zaledwie jednego gola. Jednak połowę pierwszej tercji, w konsekwencji przewinień, gospodynie rozgrywały w liczebnym osłabieniu, co wymagało znacznie większego nakładu sił i tak przecież szczupłej kadry. Miało to spore znaczenie w kolejnych częściach spotkania, tym bardziej, że i w drugiej odsłonie mineralne raz po raz wędrowały na ławkę kar. Przysłowiowe zmęczenie materiału dało o sobie znać w połowie zawodów, co skrzętnie wykorzystały rywalki i przed drugą przerwą prowadziły 5-0. W ostatniej tercji Słowaczki były już nie do zatrzymania, a kolejne sześć celnych trafień dopełniło wysokiej wygranej.

Za tydzień, również na krynickim lodowisku, KTHetki zmierzą się z zespołem Ice Dream Kosice.