SEZON 2018/2019
informacje 2018/19

31.03.2019
Radosny hokej żaków młodszych

Kolejny ligowy mecz dwunastolatków na krynickim lodowisku toczył się pod znakiem snajperskiej rywalizacji. Hokeiści KTH KM i Cracovii tocząc pojedynek gol za gol, uzyskali łącznie osiemnaście celnych trafień. Wygrali gospodarze, którzy w połowie meczu kolejny raz uzyskali niewielką bramkową przewagę utrzymaną mimo strzeleckiej zawieruchy aż do ostatniego gwizdka.

żacy młodsi Sporo pracy mieli bramkarze obydwu drużyn oraz ... sekretarz zawodów i arbiter spotkania, bo krążek do siatki trafiał średnio co dwie minuty, raz z jednej, raz z drugiej strony lodowiska. Czterokrotnie na tablicy wyników gościł remis. Bramkową inicjatywę dwa razy przejmowali krakowianie, o jeden raz więcej kateheci, a od kiedy objęli prowadzenie w 26 minucie konsekwentnie już utrzymywali jedno lub dwubramkowy dystans, aż do gwizdka potwierdzającego kolejną wygraną.

W krynickiej drużynie aż ośmiu z jedenastki graczy punktowało golem lub asystą, z tego grona najczęściej do siatki rywali trafiał Tomasz Ptaszek zaliczając już swojego szóstego hat-tricka w bieżącym sezonie. W zespole gości najskuteczniejszym był Szymon Gumiński, również autor trzech goli.

Młodzi kateheci wciąż przewodzą ligowej tabeli Grupy Małopolsko-Podkarpackiej przed sanockimi Niedźwiadkami i nowotarskim Podhalem, z którym zmierzą się w następną sobotę. Mecz również odbędzie się na krynickim lodowisku.

KTH KM Krynica-Zdrój:
Polański, od 30:00 Chabior - Makuch, Szlaga; Ptaszek, Bober, Majerczyk - Machał (1), Gajewski (1); W.Klimczak (1), Ślazyk, K.Nosal - Sobczak - trener A.Chabior

MKS Cracovia Kraków:
Sobesto, od 22:49 Wójcik - Synowiec, Stąsiek; Parcz, Gumiński, Sarapultsev (2) - Hyla, Isztok, Kurek, Hajda, Zieja - Drozd, Łasocha, Konarski, Wójcik - Rentel - trener M.Cieślak