SEZON 2018/2019
informacje 2018/19

29.10.2018
1 Liga: ciężkie boje z Unitami

Dwa ligowe mecze rozegrali kryniccy pierwszoligowcy w miniony weekend. Przed własną publicznością zmierzyli się z oświęcimską młodzieżą ulegając rywalom w sobotę po rzutach karnych 4-5, a dzień później zdecydowanie wygrywając 9-4.

1Liga Przy krótkiej ławce graczy, jaką obecnie dysponuje drużyna KTH S.A. każdy pojedynek jest niezwykle wymagającym wyzwaniem. W pierwszym meczu z oświęcimianami kateheci zagrali dwiema formacjami, które jeszcze uszczupliła kontuzja jednego z zawodników. Mimo to, po pierwszej stracie dość szybko wyrównali wynik, a następnie, zdobywając gole pod koniec drugiej i na początku trzeciej tercji, uzyskali dwubramkową przewagę. Niestety, nie na długo. Dwa celne trafienia Unii, autorstwa wychowanka KTH Dawida Krynickiego od czterech sezonów w barwach rywali, doprowadziły w połowie trzeciej odsłony ponownie do remisu. Nadzieję na zwycięską przewagę dał mineralnym jeszcze wykorzystany przez Alexandra Alimova rzut karny, ale szybko zgasiła ją czwarta bramka przyjezdnych. Równy wynik utrzymał się do końca podstawowego czasu gry i również przez całą dogrywkę, konfrontację rozstrzygnąć musiały rzuty karne. W czterech najazdach kryniczanie nie zdołali pokonać golkipera gości, przeciwnicy zainkasowali dwa celne trafienia pieczętując swoją wygraną.

W rewanżowej potyczce to gospodarze otworzyli wynik już w pierwszej minucie gry i prowadzili do połowy tercji, kiedy to oświęcimianie wyrównali wykorzystując liczebne osłabienie gospodarzy. Po raz drugi kryniczanie bramkową przewagę uzyskali na początku drugiej odsłony, jednak i tym razem przyjezdni odrobili stratę, a następnie sami wyszli na prowadzenie. Błyskawiczna riposta miejscowych sprawiła, że na drugą przerwę zespoły schodziły przy stanie 3-3. Na dalszy przebieg konfrontacji znaczący wpływ miały wydarzenia z końcówki drugiej odsłony, kiedy po siłowej zwadzie w strefie UKH jeden z zawodników gości otrzymał pięciominutową karę większą. Tuż po wznowieniu gry po przerwie kateheci dwukrotnie wykorzystali tę nie niwelującą się karę gości, a następnie już przy równych stanach zainkasowali jeszcze jedną bramkę zyskując cenny dystans. Rywale stracili nieco rezon oddając pola gospodarzom, którzy skwapliwie wykorzystali i tę okazję aplikując przeciwnikom kolejne trzy gole. Minutę przed końcowym gwizdkiem oświęcimianie wypracowali jeszcze jedna dogodną sytuację ostatecznie ustalając wynik na 9-4 dla KTH.

Skutecznym egzekutorem w niedzielnym spotkaniu okazał się Alexander Alimov, zdobywca 4 goli, dwie bramki pozyskał Władysław Gawrus, po jednej dołożyli Dawid Kruczek, Tomasz Cieślicki i Nikita Pichuev. Alimov dzięki weekendowym zdobyczom, łącznie pięć trafień i tyle samo asyst, objął fotel lidera w punktacji kanadyjskiej całej ligi, w sześciu dotychczas rozegranych meczach gromadząc 25 punktów.

Zespół KTH S.A. aktualnie plasuje się na piątej pozycji w tabeli (14 punktów) za Naprzodem Janów (27 pkt.), SMS Katowice (26), Unią (19) i poznańskimi Koziołkami (15), a przed SMS Toruń (9), Stoczniowcem (4) i nadal pozostającym bez punktowych zdobyczy UKH Dębica.

W składzie kryniczan w sobotnim meczu pierwszy mecz w bieżącym sezonie rozegrał znany już w uzdrowisku z występów w poprzednim sezonie bramkarz Bartosz Maza. W niedzielę również pierwsze spotkania rozegrali Grzegorz Leśniak i sprawujący funkcję kierownika technicznego zespołu Sławomir Krokosz. Ten ostatni powrót na lód zaznaczył punktem za asystę.

Za tydzień na krynickim lodowisku kateheci rozegrają dwa zaległe mecze z Koziołkami Poznań.

28.10.2018 - 1 Liga
KTH S.A. - UKH Unia Oświęcim 9 - 4 (1-1,2-2,6-1)
    1 - 0 00:35 Alimov - Kruczek
    1 - 1 10:24 Magiera - Noworyta, Dudkiewicz (+1)
    2 - 1 23:11 Alimov - Gawrus, Pichuev (+1)
    2 - 2 24:27 Biernat
    2 - 3 34:43 Noworyta - Dudkiewicz (+1)
    3 - 3 35:36 Pichuev - Grebla, Krokosz
    4 - 3 40:43 Kruczek - Alimov, Gawrus (+1)
    5 - 3 41:26 Gawrus - Kruczek, Alimov (+1)
    6 - 3 42:39 Alimov - Cieślicki, Gawrus
    7 - 3 48:06 Gawrus - Alimov, Kruczek (+1)

KTH S.A. Krynica-Zdrój:
Sharafutdinov (Maza n/g) - Kruczek (4); Cieślicki, Gawrus (2), Alimov - Myjak (2), Dudzik (2); Pichuev (2), Bryła, Grebla - Krokosz (2), Leśniak (4) - trenerzy M.Kristek i T.Cieślicki

UKH Unia Oświęcim:
Płonka (Łazarz n/g) - Noworyta (12), Rudek; Krzak, Dudkiewicz, Prusak (2) - Lacheta (2), Kot (27); Yavorsky, Magiera, Krynicki (2) - Lichota, Hanusiak (2); Hornik, Filipowicz, Biernat - Jarnot, Wytrykus (4) - trener W.Magiera

27.10.2018 - 1 Liga
KTH S.A. - UKH Unia Oświęcim 4 - 5 K (0-1,2-0,2-3;0-0)
    4 - 3 50:57 Alimov (rzut karny)
    4 - 4 51:49 Biernat - Krzak, Filipowicz (+1)
    4 - 5 65:00 Noworyta (decydujący rzut karny)

strzały: KTH 52 - Unia 30
kary: 24 min. - Unia 8 min.
sędziowali: M.Smura oraz O.Guzda i M.Gąsienica-Makowski

Maza, od 49:39 Sharafutdinov - Kruczek, Pach; Cieślicki (2), Gawrus, Alimov (12) - Myjak, Dudzik; Pichuev (2), Bryła (2), Grebla (6) - trenerzy M.Kristek i T.Cieślicki

Łazarz (Płonka n/g) - Noworyta, Rudek; Krzak, Dudkiewicz, Magiera - Lacheta (2), Kot; Jarnot, Yavorsky (2), Krynicki (2) - Lichota, Hanusiak (2); Hornik, Filipowicz, Biernat - trener W.Magiera