SEZON 2019/2020

2019/2020

14.09.2019
Żacy starsi zainaugurowali rozgrywki

Walecznie rozpoczęli nowy sezon żacy UKS KTH rywalizując w Nowym Targu z miejscowym MMKS. Ambitna gra zaowocowała prowadzeniem po pierwszej tercji i remisem po dwóch, jednak gospodarze dzięki dwukrotnie liczniejszej kadrze zachowali więcej sił na ostatnią część meczu i ostatecznie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść.

Do stolicy Podhala kryniczanie pojechali w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Gospodarze dysponowali pełnymi czterema formacjami, ale mimo różnicy w osobowym potencjale to uzdrowiskowy zespół prowadził jedną bramką po pierwszej tercji. Wynik otworzyli miejscowi w siódmej minucie, po kolejnych siedmiu dwie zdobycze w krótkim odstępie czasu dały przewagę katehetom. Pierwszego gola UKS KTH w nowym sezonie zapisał na swoje konto Tomasz Majerczyk, drugim strzelcem był Tomasz Ptaszek.

Tuż po przerwie Górale wyrównali i taki stan trwał do połowy meczu, kiedy to ponownie na listę strzelców wpisał się Majerczyk. Nikłą przewagę utrzymali kateheci niemal do końca drugiej tercji, w 39 min. gry gospodarze raz jeszcze doprowadzili do remisu. Trzecia odsłona należała do hokeistów Podhala, którzy czterema celnymi trafieniami przypieczętowali inauguracyjny komplet punktów.

Według terminarza kolejny mecz kryniczanie rozegrają 29 września. Na własnym lodzie podejmować będą rówieśników z Krakowa.

W rozgrywkach żaków starszych Małopolskiego OZHL w bieżącym sezonie uczestniczyć będzie pięć zespołów, obok UKS KTH i wspomnianych Podhala i Cracovii również drużyny z Sanoka i Oświęcimia.

14.09.2019 - żak starszy
MMKS Podhale - UKS KTH 7 - 3 (1-2,2-1,4-0)

MMKS Podhale Nowy Targ (U14):
Jakub Parszywka, od 30:58 Bartosz Brynczka - Eryk Mizera (2), Iwo Stanek; Szczepan Żółtek (4), Dawid Łojas (2), Konrad Kaleta - Filip Kopytko, Marcin Sroka; Igor Antolak (2), Adrian Piątek, Patryk Zubek - Wiktor Węglarczyk, Kamil Gach; Jonasz Pachowicz, Daniel Bryniarski, Szymon Rusnak - Kamil Kowalski, Alicja Gacek - trener Rafał Sroka