SEZON 2020/2021

2020/2021

09.04.2021
Finał 2 Ligi - dzień 1

Na lodowisku w Krynicy-Zdroju w piątek rozpoczął się turniej finałowy rozgrywek 2 Ligi PZHL. Pierwszego dnia odbyły się dwa mecze, kolejne w sobotę i niedzielę.

Sześć zespołów z Dwóch Dywizji w pierwszej fazie mistrzowskiego turnieju rywalizuje w dwóch grupach. Pierwszego dnia zawodów odbyły się dwa spotkania, po jednym z obydwu grup. Turniej zainaugurowała potyczka nowotarskich Gazdów z zespołem Warsaw Capitals, pojedynek obfitował w bramkowe zdobycze, ale sporo przytrafiło się również karnych minut. Górale pokonali stołecznych 12-2. W drugiej konfrontacji zmierzyli się gospodarze Infinitas KH KTH z drużyną katowickiej Sigmy. I tu łącznie padło aż siedemnaście goli, a o wygranej zadecydowała ostatecznie seria rzutów karnych, w której skuteczniejsi okazali się miejscowi, zapisując na swoim koncie zwycięstwo 9-8.

W przerwie pomiędzy spotkaniami odbyło się oficjalne otwarcie mistrzostw z udziałem Pocztów Sztandarowych KTH, podczas którego minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej przed kilkoma dniami Kazimiery Potoczek. Symboliczne rzucenie krążka na otwarcie hokejowych zmagań wykonała prezes Infinitas KH KTH Magdalena Długosz.

W sobotę kolejne cztery mecze eliminacyjne, a trzeciego dnia pojedynki rozstrzygające o końcowym zestawieniu.