SEZON 2020/2021

2020/2021

10.01.2021
2 Liga: rewanż dla Górali

Trudna przeprawa czekała krynickich drugoligowców w Nowym Targu rywalizujących w minioną sobotę w wyjazdowym meczu z aktualnym liderem rozgrywek Dywizji Południowej. Twarda gra nie stroniła od indywidualnych polemik, ale co istotniejsze owocowała również snajperskimi popisami, w których jednakże hojniej los obdarzył gospodarzy i to drużyna Gazdy zgarnęła komplet punktów.

2Liga Po dwudziestu minutach meczu gospodarze prowadzili dwiema bramkami, kolejna tercja również przyniosła skromny dwubramkowy dorobek, ale po jednym trafieniu dla każdej z drużyn, o wiele więcej pracy mieli za to prowadzący to spotkanie arbitrzy. co rusz odsyłając na odpoczynek zawodników obydwu zespołów. W drugiej odsłonie rzadkością okazała się gra pełnymi formacjami, a sędziowie łącznie nałożyli czterdzieści karnych minut. W całym meczu było ich niemal drugie tyle. Do bramkowej rywalizacji hokeiści powrócili w połowie ostatniej części meczu, dotychczasowy dystans powiększyli Górale, a próbę odrobienia strat przez katehetów skarcili kolejnymi trafieniami. Kryniczanie tuż przed końcowym gwizdkiem raz jeszcze pokonali golkipera Gazdy, ale gol miał już tylko znaczenie statystyczne. Zawody zakończyły się wygraną nowotarżan 7-3, którzy tym samym umocnili się na pozycji lidera. Infinitas KH KTH zajmuje drugie miejsce, a do końca bieżącej rundy pozostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania, najbliższe za tydzień w niedzielę na krynickim lodowisku z outsiderem grupy KH Dębica.

Dla mineralnych trafiali Tomasz Bulanda rozgrywający w bieżącym sezonie pierwszy mecz, Dariusz Kruczek oraz Konrad Grebla. Inauguracyjne spotkanie w trwających rozgrywkach zapisał na swoim koncie również Dawid Majoch.