SEZON 2004/2005   Wiadomości | Skład | Mecze | Tabela | Stat | Rywale | Puchar | Sparing || junior | junior mł. | młodzik | żak | żak mł. | mini

2004/2005

06.04.2005
MSU18: Pasiut pokonał Łotyszów

W rozgrywanym w Sosnowcu turnieju Mistrzostw Świata Dywizji I drużyn do lat osiemnastu w środę polska reprezentacja zmierzyła się z zespołem Łotwy, wygrywając 3-2. Zwycięską bramkę dla Polski zdobył wychowanek KTH Grzegorz Pasiut.

Mecz rozpoczął się niepomyślnie dla naszej drużyny narodowej, która już w 10 min. przegrywała 0-2, jednak w drugiej tercji, dzięki celnym trafieniom Tomasza Landowskiego i Grzegorza Pasiuta, udało się odrobić straty. Drugi gol hokeisty z Krynicy zdobyty na niespełna trzy minuty przed końcem spotkania dał Polakom zwycięstwo.

Po czterech rozegranych spotkaniach nasi reprezentanci zajmują drugą pozycję w tabeli ustępując jednym punktem Norwegii i jednym punktem wyprzedzając drużynę Ukrainy, z którą zmierzą się w czwartek. Na awans do elity pozostają jedynie teoretyczne szanse, warunkiem bowiem jest nasze zwycięstwo z Ukrainą i jednoczesna porażka Norwegów z Japończykami.

Sympatycy krynickiego hokeja mają powód do zadowolenia, wychowanek i hokeista KTH Grzegorz Pasiut w czterech meczach sosnowieckiego turnieju zdobył już sześć goli i jak na razie jest niekwestionowanym królem strzelców. Z siedmioma punktami na koncie (6 bramek + 1 asysta) prowadzi także w punktacji kanadyjskiej zawodów.