SEZON 2011/2012

2011/2012

08.10.2011
PLHK: katehetki z kompletem punktów

6-4 pokonały krynickie hokeistki drużynę GKS Tychy w kolejnym ligowym meczu, wygrana pozwoliła katehetkom utrzymać drugą pozycję w ligowej tabeli.

Po pierwszej tercji, wygranej przez gospodynie 2-0, w kolejnej bramkową inicjatywę przejęły rywalki doprowadzając do wyrównania, ale celne trafienie zaliczone przez katehetki jeszcze przed przerwą i kolejne trzy w ostatniej części gry dały zespołowi KS KTH bezpieczny dystans. Dwa następne gole tyszanek nie zagroziły już wygranej uzdrowiskowej drużyny.

W trakcie spotkania wiele pretensji mieli do arbitrów szkoleniowcy krynickiej drużyny, w szczególności za incydent z pierwszej tercji, kiedy to Aneta Cygan została uderzona kijem w głowę, a sędziowie nie dopatrzyli się w tym zagraniu faulu. Ciekawość podstaw decyzji kosztowała krynicki zespół utratę na dłuższy czas najlepszej hokeistki, kapitan drużyny Agnieszka Pióro została odesłana na ławkę kar na dziesięć minut.

Czwarte zwycięstwo z kompletem punktów pozwoliło podopiecznym Janusza Pióro i Ireneusza Dubieli utrzymać drugie miejsce w ligowej tabeli, ale w następnych meczach kryniczanki czeka konfrontacja z trzema medalistkami ubiegłego sezonu, kolejno z Polonią Bytom, Białymi Jastrzębiami i Unią Oświęcim. Za tydzień mecz z bytomiankami.

4 - 2 40:19 K.Szewczyk - Cygan
    5 - 2 45:56 K.Szewczyk - Pióro - Cygan (+1)
    6 - 2 47:35 Pióro
    6 - 3 50:11 Chrobaszczyk - Solorz - Graziadei
    6 - 4 56:52 Solorz - Graziadei - Łaskawska

kary: KTH 26 min. (10 min NZ Pióro i Darłak) - GKS 16 min.
sędziowali: T.Radzik oraz S.Strózik i J.Bryniarski

Mizera od 45:00 J.Szewczyk - Kuchnia, Ruchałowska, Cygan, Pióro (10+4), Darłak (10) - Susidko, Mytnik (2), Szeląg, Rosiek, K.Szewczyk oraz Kozioł (Drozd, Z.Oleksa, O.Oleksa n/g) - trenerzy J.Pióro i I.Dubiela

SKKHL Atomówki GKS Tychy:
Fijoł, od 27:56 Chodak - Żołneczko (2), Ferszt, Zielińska (2), Pelic (2), Dziedzioch - Załuska (2), Marczyk, Chrobaszczyk (2), Graziadei (2), Solorz - Jurkiewicz, Garbocz, Urbańska (4), Łaskawska - trener D.Garbocz

Tabela PLHK: 08.10.2011