SEZON 2011/2012

2011/2012

26.10.2011
I Liga: SMS - KS KTH 3-4

W Sosnowcu w rozegranym awansem spotkaniu kryniccy hokeiści pokonali zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego, korzystny wynik kateheci uzyskali w ostatniej tercji meczu.

Dwie bramki szybko zdobyte przez gospodarzy zadecydowały o przebiegu dalszej części meczu, kryniczanom przypadła w udziale rola goniących wynik. Po dwudziestu minutach gry hokeiści szkółki prowadzili 2-1, tuż przed przerwą kontaktowego gola dla mineralnych zdobył bardzo dobrze radzący sobie od początku sezonu Maciej Kruczek, który powrócił do składu po półtorarocznej przerwie. W drugiej tercji sosnowiczanie ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a kryniczanie odpowiedzieli ładną bramką Marcina Zabawy. O wygranej KS KTH przesądziły dwa celne trafienia z ostatniej odsłony tego spotkania. Najpierw wyrównał Grzegorz Horowski, a wynik ostatecznie ustalił kapitan drużyny Mateusz Dubel podczas gry katehetów w przewadze.

- Nie jestem zadowolony z tego meczu, nie tak się gra w hokej - ocenił występ podopiecznych trener Josef Doboš. - Być może zawodnicy uznali, że to będzie łatwy mecz, tymczasem na początku straciliśmy dwie bramki i było nerwowo, zaczęły się błędy. Od połowy meczu graliśmy na dwie piątki. My mieliśmy szansę, rywale mieli szansę, wyszło na nas, ale nie tak się zdobywa punkty. Chciałbym żeby to był ładny hokej, serce na lodzie i walka.

Wygrana w Sosnowcu pozwoliła krynickiej drużynie przejąć fotel lidera. Na jak długo pokaże najbliższy weekend, pozostałe zespoły rozegrają mecze w piątek, sobotę i niedzielę. Następne zawody katehetów dopiero 5 i 6 listopada w Katowicach i Warszawie.

3 - 3 43:34 Horowski - Zabawa
    3 - 4 48:54 Dubel - Horowski - M.Kruczek (+1)

kary: SMS 10 min. - KS KTH 10 min.
strzały na bramkę: SMS 26 - KTH 24
sędziowali: M.Baca oraz D.Pobożniak i M.Bucki

SMS I PZHL Sosnowiec:
Skeabalak (R.Kowalówka n/g) - Sarna (2), Gaczoł, Zarotyński (2), Daniel Kapica, Kornecki - Samolej, Sordon (2), Ł.Nalewajka, Stopiński, R.Nalewajka - Górecki (2), Kołodziej, Demkowicz, Sowa, Majoch (2) oraz Stehlik, Krupiński, Pawlikowski - trenerzy J.Morawiecki i T.Demowicz

Marszał, od 7:28 min. Skórski - Pach. M.Kruczek (2), Brocławik, Horowski (2), M.Zabawa - Myjak (2), D.Kruczek (2), Pawlik, Dubel, Cieślicki - Dudzik, Janowiec, D.Zabawa, Zwierz (2) (P.Gurgul, Bądaruk n/g) - J.Dobos