SEZON 2011/2012

2011/2012

12.11.2011
PLHK: przegrana z Janowem

Od porażki rozpoczęły drugą rundę rozgrywek krynickie hokeistki, drużyna Janowa zrewanżowała się za przegraną sprzed dwóch miesięcy pokonując katehetki 5-4.

Spora liczba kar po obydwu stronach daje obraz przebiegu gry, przy czym nie były to jakieś złośliwe faule, a przewinienia wynikające z zaciętości z jaką hokeistki walczyły o każdy krążek i każdy metr lodowiska. Wykluczenia powodowały, że większość goli jakie padły w tym spotkaniu, zdobywane było w liczebnej przewadze. Pierwszy już w czwartej minucie zawodów, kolejny chwilę później, osłabienie rywalek skutecznie wykorzystały Karolina Szewczyk i Agnieszka Pióro. Dwubramkową stratę przyjezdne odrobiły w drugiej połowie pierwszej tercji po celnych trafieniach kapitan janowianek Małgorzaty Ślimak (również w przewadze) oraz Joanny Orawskiej.

Drugą odsłonę udanie rozpoczęły Ślązaczki, tym razem drużyna gości już w czwartej minucie uzyskała dwubramkowe prowadzenie, na listę strzelców wpisały się Sandra Kosakowska i Kamila Wdowiak. Okazji do wyrównania z jednej strony i podwyższenia wyniku z drugiej było sporo w tej części meczu, dość powiedzieć, że katehetki pięciokrotnie odsyłane były na ławkę kar, a rywalki sześciokrotnie, ale do siatki krążek trafił jeszcze tylko raz, przewagę katowickiego zespołu w połowie meczu zmniejszyła Anna Rosiek.

Tuż po wznowieniu gry po drugiej przerwie Joanna Orawska po raz drugi pokonała broniącą krynickiej bramki Gabrielę Mizera. Odpowiedź miejscowych była niemal natychmiastowa, golkiperkę Naprzodu Weronikę Kolon strzałem z bulika po wznowieniu pokonała Aneta Cygan. Od tego momentu było jeszcze dużo czasu na zmianę wyniku, ale żadnej z drużyn ta sztuka się nie udała. Jednobramkowe prowadzenie hokeistki Janowa utrzymały do końcowej syreny.

Barw zespołu rywalek broniły m.in. dwie wychowanki KTH KM - Izabela Malinowska i Katarzyna Mizera.

W niedzielę katehetki czeka wyjazdowe spotkanie w Bytomiu, rozgrywane awansem. Nie wiadomo czy będzie w nim mogła wystąpić jedna ze skuteczniejszych krynickich zawodniczek Karolina Darłak, która w sobotnich zawodach doznała kontuzji barku.