SEZON 2011/2012

2011/2012

13.11.2011
I Liga: KS KTH - Orlik 2-3 [fot.]

Nie powiodła się katehetom próba powrotu na fotel lidera, konieczne ku temu było pokonanie niedzielnego rywala, tymczasem opolscy hokeiści po przebojowej trzeciej tercji zainkasowali w uzdrowisku komplet punktów.

Niedzielna konfrontacja krynickiej drużyny z hokeistami Orlika rozpoczynała się dwa razy. Po raz pierwszy z chwilą pierwszego gwizdka arbitra i ta część, choć niezbyt porywająca, przyniosła gospodarzom dwubramkowe prowadzenie. W siedemnastej minucie spotkania strzał krynickiego lewoskrzydłowego Kamila Pawlika trafił w parkany opolskiego golkipera Michała Wojciechowskiego, ale po upadku na lód, między tymi parkanami wtoczył się za linię bramkową. Na 2-0 tuż po pierwszej przerwie podniósł Robert Brocławik, który pod bramką rywali wykończył precyzyjne podanie Mateusza Dubela. Ale dwupunktowa zaliczka przy słabszej pracy w defensywie okazała się niewystarczająca.

Na nowo spotkanie rozpoczęło się w momencie pierwszego celnego trafienia rywali. Goście złapali przysłowiowy wiatr w żagle, gra nabrała tempa, opolanie przejęli inicjatywę, a skutki tej odmienionej sytuacji boleśnie odczuli kryniczanie. Po kontaktowej bramce zdobytej nota bene przez kryniczanina w barwach Orlika Bartłomieja Zdrojewskiego, który w podbramkowym zamieszaniu znalazł sposób na pokonanie strzegącego bramki KTH Kamila Skórskiego, był gol wyrównujący. Sebastian Szydło w sytuacji sam na sam wrzucił gumę do siatki kryniczan obok lewego słupka. Kiedy zapewne większość obserwatorów myślami była już przy spodziewanej dogrywce, zwycięstwo przyjezdnym, na dziewięćdziesiąt sekund przed końcową syreną, zapewnił najwyższy w zespole rywali (2 m. wzrostu) Łukasz Korzeniowski.

Meczem z Orlikiem kateheci zamknęli drugą rundę rozgrywek. Za tydzień, również przed własną publiką zmierzą się z zespołem "szkółki", a następnie z bezpośrednimi rywalami w tabeli - GKS Katowice i warszawską Legią. Będą to ostatnie ligowe spotkania mineralnych w 2011 roku.