SEZON 2011/2012

2011/2012

26.11.2011
I Liga: KS KTH - GKS Katowice 4-8 [fot]

Nie sprostali kateheci rywalom ze Śląska w sobotnim ligowym meczu, do połowy spotkania wyrównana gra niosła za sobą wynik na styku, później na gości nie było już mocnych. Przegrana 1-4 przez mineralnych druga tercja przesądziła o zwycięstwie GKSu w całym spotkaniu.

Anonsowane kłopoty kadrowe KS KTH związane z niedyspozycją bramkarzy nie nastrajały miejscowych kibiców zbyt optymistycznie i można powiedzieć, że w pierwszej części zawodów dostali więcej niż się spodziewali. W ósmej minucie meczu zimną krew w zamieszaniu pod bramką Piotra Jakubowskiego zachował młodszy z braci Kruczków - Maciej i miejscowi uzyskali prowadzenie. Tę wątłą przewagę cztery minuty później stracili kiedy grali w liczebnym osłabieniu, egzekutorem był Łukasz Sękowski. Po kolejnych sześciu prowadzenie dla katowiczan zdobył Robert Grobarczyk, a dosłownie trzydzieści sekund po bramce kapitana przyjezdnych stan meczu ponownie się wyrównał. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Maciej Kruczek.

Druga tercja dla gospodarzy rozpoczęła się pechowo i cała nie była szczęśliwa, kateheci przegrali ją 1-4. W 25 min. strzał Rafała Bibrzyckiego Kamil Skórski obronił, ale guma niefortunnie po prawym ramieniu golkipera stoczyła się po jego plecach i przekroczyła linię bramkową. Chwilę później katowickiej obronie urwało się dwóch krynickich hokeistów, podawał kapitan Mateusz Dubel, a bramkarza rywali pokonał Kamil Pawlik. Po raz trzeci i niestety ostatni tablica wyników wskazywała remis. Późniejsze wydarzenia przesądziły o końcowym wyniku konfrontacji. Jeszcze w tej tercji dwa kolejne trafienia dla GKS zaliczył Rafał Bibrzycki, a na 6-3 dla gości tuż przed drugą przerwą podwyższył Robert Grobarczyk. To nie był dobry dzień dla grającego z urazem nogi krynickiego bramkarza.

Dystans dzielący zespoły na początku ostatniej odsłony pomniejszył Dawid Kruczek, a dwubramkową przewagę - mimo usilnych starań katehetów by zmienić wynik - katowiczanie utrzymali do 57 minuty. Podczas gry kryniczan w liczebnej przewadze trener mineralnych Josef Doboš zdecydował się na wycofanie bramkarza. Miejscowi stanęli w szóstkę przeciw czwórce rywali. Bezskutecznie i ze stratą. Do pustej bramki wbił gumę Rafał Bibrzycki zapisują na swoim koncie czwartego gola w tym spotkaniu. Wynik na dwie minuty przed końcową syreną ustalił ostatecznie Lukas Krejci.

Katowiczanie wygrali zasłużenie, szczególnie w drugiej części meczu zaprezentowali bardzo skuteczny hokej. Komplet punktów zdobyty w Krynicy powiększył przewagę w ligowej tabeli nad katehetami do 11 punktów. W niedzielę mineralni zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o drugą lokatę z Legią-Mazowsze, stołeczni hokeiści w sobotę pokonali drużynę SMS i tracą do KS KTH tylko jedno oczko. Początek meczu o godz. 18:00

W konfrontacji z GKS Katowice krynicki napastnik Marek Bryła doznał stłuczenia i skręcenia lewej stopy, a Krzysztof Zwierz stłuczenia szczęki.