SEZON 2011/2012

2011/2012

27.11.2011
PLHK: z Cracovią 3-1 [fot]

Trzynasty mecz katehetek w rozgrywkach Ligi Kobiet okazał się szczęśliwy dla kryniczanek, które na własnym lodzie pokonały zespół Cracovii 3-1. Wszystkie bramki padły w trzeciej tercji spotkania.

Bezbramkowy remis utrzymał się przez dwie tercje. Żadna z drużyn przez czterdzieści minut gry nie znalazła patentu na pokonanie bramkarki rywalek. Dopiero początek ostatniej odsłony przyniósł zmianę wyniku i zapoczątkował dynamiczne sytuacje na lodzie. Tuż po przerwie prowadzenie dla krakowskiej drużyny uzyskała kapitan Katarzyna Kasprzycka. Spotkanie nabrało tempa, ale kolejne celne trafienie miało miejsce dopiero w połowie tercji. Wyrównującego gola dla katehetek również zdobyła pełniąca w tym spotkaniu funkcję kapitana zespołu Aneta Cygan. Ta sama, piętnastoletnia hokeistka, najmłodsza w zespole, chwilę później zapewniła gospodyniom prowadzenie zdobywając drugiego gola. Wygraną mineralnych na niespełna trzy minuty przed końcową syreną przytwierdziła pięknym strzałem w samo okienko Agnieszka Pióro, która wspomogła koleżanki swoją grą w kilku zmianach trzeciej tercji. W składzie krynickiej drużyny zadebiutowała nowa zawodniczka Dorota Gawdzik, pochodząca z Lublina hokeistka występowała wcześniej w barwach HUKS Warszawa.

Następny mecz krynickie hokeistki rozegrają dopiero za dwa tygodnie, jest więc czas na wyleczenie urazów. 10 grudnia w wyjazdowym meczu zespół KS KTH zmierzy się z GKS Tychy.