SEZON 2011/2012

2011/2012

14.01.2012
Play off kobiet: 1-0 dla Janowa

W pierwszym starciu I Rundy play off krynickie hokeistki uległy drużynie Naprzodu 1-2. Drugi, rozstrzygający mecz, za tydzień na lodowisku rywalek.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, drugą katehetki rozpoczęły celnym trafieniem Karoliny Darłak. Przewaga utrzymała się przez siedem minut. Po dwóch niemal identycznych sytuacjach, kiedy w odstępie trzydziestu sekund napastniczki Naprzodu Sandra Kosakowska i Agata Stopa szybkimi kontratakami wypracowały sobie skutecznie wykorzystane strzeleckie sytuacje, to przyjezdne prowadziły jedną bramką. Taki wynik, mimo wielu sposobności po obydwu stronach lodowej tafli utrzymał się do ostatniego gwizdka. Napięcie jakie towarzyszyło tej konfrontacji widoczne było od samego początku, co rusz, w kontaktowych sytuacjach iskrzyło pomiędzy zawodniczkami, aż nabrzmiała atmosfera tuż przed drugą przerwą eksplodowała bójką hokeistek. Starły się... dwie kryniczanki - Karolina Darłak z KTH i Katarzyna Mizera broniąca barw Janowa. Krewkie zawodniczki ukarane zostały 5 minutowymi karami oraz karami meczu, ale będą mogły grać w następnym meczu, o ile jest to ich pierwsze tego typu przewinienie*. Rewanż za tydzień. Rozstrzygnięcie dwumeczu decyduje o jakie miejsca będą walczyć zespoły w kolejnej rundzie.

14.01.2012 - PLHK play off
KS KTH - Naprzód Janów 1 - 2 (0-0,1-2,0-0) PO 0-1
    1 - 0 26:52 Darłak - Pióro (+1)
    1 - 1 33:44 Kosakowska - Grzemska
    1 - 2 34:16 Stopa - Kosakowska

kary: KTH 43 min. (25 min. Darłak) - Naprzód 43 min. (25 min. Mizera)
sędziowali: S.Strózik oraz J.Syniawa i T.Wilk

G.Mizera (J.Szewczyk n/g) - Ruchałowska, Mytnik, Cygan (2), Pióro (8), Darłak (27) - Susidko (2), Gawdzik, K.Szewczyk, Rosiek (4), Szeląg (Kuchnia, Drozd n/g) - trenerzy J.Pióro, I Dubiela

MUKS Naprzód Janów:
Burda (Kolon n/g) - Malinowska (4), Grzymiesławska (4), Ślimak, Malajka (2), Orawska - K.Mizera (27), M.Grzemska, Stopa (2), Kosakowska (4), Klonowska - Gawlik, Sośnierz, Tomczok, Z.Grzemska - trener G.Klich

* Regulamin Dyscyplinarny PZHL § 6 pkt 1
W przypadku nałożenia kary większej (5 min.) plus kary meczu za niesportowe zachowanie wynikającej z następujących przepisów IIHF dot. gry w hokeja na lodzie: 520 a, 520 b, 521 b, 522a, 522 b, 523 a, 524a, 524 b, 525 a, 525 b, 526 a, 526 b, 528 e, 528 h, 528 i, 530a, 530 b, 533 a, 533 b, 536 a, 536 b, 537 a, 537 b, 537 c, 538 b, 539 a, 539 b, 540a, 541 - pierwsze tego typu przewinienie w sezonie nie powoduje odsunięcia zawodnika od udziału w następnym meczu.