SEZON 2011/2012

2011/2012

22.01.2012
I Liga: Legia - KS KTH 5-6

Jedenaście goli padło w niedzielnym meczu katehetów z legionistami, o jeden więcej zdobyli kryniczanie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. O wygraną nie było łatwo, bo mecz dla uzdrowiskowej drużyny rozpoczął się fatalnie.

Po dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili trzema bramkami, przewagę pomniejszył Robert Brocławik, ale miejscowi niemal natychmiast odpowiedzieli kolejnym celnym trafieniem i na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy stanie 4-1 dla Legii. W następnej części spotkania kateheci zdobyli drugiego gola, na listę strzelców wpisał się Artur Zieliński, ale po czterdziestu minutach gry stołeczna drużyna nadal prowadziła dwoma punktami. Ostatnia odsłona przyniosła wydarzenia, które długo pamiętać będą hokeiści obydwu zespołów. Podopieczni Josefa Doboša odpłacili gospodarzom pięknym za nadobne wygrywając tercję... 4-1 i cały mecz 6-5. Dwukrotnie bramkarza Mazowsza pokonali Damian Zabawa i Robert Brocławik. Rob w konfrontacji z Legią zaliczył hat-tricka, dzięki czemu nadal pozostaje najlepszym strzelcem krynickiego teamu w bieżącym sezonie.

Mocnym punktem zespołu rywali był duet Filip Komorski - Mateusz Bepierszcz, który łącznie za bramki i asysty zdobył dziewięć punktów.

Fantastyczna końcówka zawodów przyniosła katehetom komplet punktów i pozwoliła powrócić na trzecie miejsce w ligowej tabeli, wygrana dodatkowo pozwoliła zmniejszyć do czterech oczek punktową stratę w zestawieniu do poprzedzającej Legi.

Za tydzień kryniczanie rozpoczynają serię spotkań przed własną publiką. W sobotę rywalem będzie bytomska Polonia deptająca mineralnym po piętach, a dzień później zespół Orlika Opole.